Site Loader

Wiele osób decyduje się na inwestycje w nieruchomości, dzięki temu można zarabiać na wynajmie, oraz spodziewać się wzrostu ceny z biegiem czasu.

Aby zarobić na wynajmie, warto znaleźć lokal w atrakcyjnym położeniu. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w centrum miasta, możemy zakupić także nieruchomość w ośrodkach uniwersyteckich, gdzie możemy wynajmować studentom. Osoby, które chcą zarabiać na nieruchomościach, powinny pamiętać o podpisaniu właściwej umowy z osobami, które będą wynajmowane od nas mieszkanie.

Jak zarabiać na nieruchomości?

Umowa wynajmu mieszkania

Umowa, którą będziemy zawierali, powinna zawierać dane stron, będą to przykładowo dane osobowe z dowodów tożsamości. Określa się miejsce oraz datę zawarcia umowy, dodatkowo ważny jest także dokładny opis całego lokalu, jego stan, powierzchnia zgodna z wpisem w księdze wieczystej. Możemy wynajmować mieszkanie z wyposażeniem, meblami, umeblowaną kuchnią, wyposażoną łazienką. Należy bardzo dokładnie określić, jaki sprzęt znajduje się w mieszkaniu, w jakim jest stanie. W umowie określamy wysokość czynszu, wszystkie elementy, jakie składają się na wszystkie opłaty związane z użytkowaniem mieszkania, takie jak energia elektryczna, zużycie gazu, opłaty związane z wywozem nieczystości oraz wszystkie inne składowe czynszu.

Umowa wynajmu mieszkania powinna określać także czas trwania najmu, warunki wypowiedzenia. Możemy w umowie zawrzeć także kaucję, informacje dodatkowe o innych sposobach rozliczenia się, które mogą wynikać przykładowo z remontu, jaki wykona osoba, która wynajmuje mieszkanie. Jeżeli w mieszkaniu znajduje się sprzęt, taki jak meble, RTV, AGD, należy wykonać bardzo dokładny i konkretny spis. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na stan nieruchomości, przykładowo sprawdzić czy płytki w łazience nie są popękane, czy nie przecieka zlew w kuchni. Dzięki temu można uniknąć wielu problem w przyszłości. Można także ustalić usunięcie tych usterek z właścicielem mieszkania.

Jeżeli posiadamy lokal do wynajęcia lub też chcemy go sprzedać, możemy skorzystać z pomocy pośrednika. Dzięki temu dotrzemy do dużej grupy odbiorców, możemy wejść na stronę www.strzelczyk.pl, gdzie znajdziemy szczegóły dotyczące współpracy z biurem nieruchomości. Współpraca z profesjonalistami może pozwolić nam uzyskać wyższą cenę, możemy także liczyć na szybszą sprzedaż mieszkania.

Post Author: Mirek