Site Loader

Małe łazienki także mogą być niezwykle stylowe. Urządzając takie przestrzenie, należy zwrócić uwagę na dobór elementów wyposażenia. Odpowiednio dopasowane kafelki nie tylko sprawią, że łazienka zyska na elegancji, ale też może zostać optycznie powiększona. Jakie płytki sprawdzą się najlepiej?

Jak urządzić małą łazienkę?

Małe łazienki to przestrzenie niezwykle wymagające. Należy dobrze zastanowić nad doborem wszystkich elementów wyposażenia, jako że każdy centymetr kwadratowy będzie tu na wagę złota. W zależności od zastosowanego stylu uzyska się inny efekt, ale najważniejsze będzie tutaj połączenie dwóch istotnych kwestii – elegancji i funkcjonalności. Bardzo może pomóc w tym dobór odpowiednich płytek, które położone na podłodze i ścianach tworzą integralną całość i odpowiadają za odbiór wnętrza. To samo dotyczy armatury oraz innych elementów, które się tam znajdą.

Jak wybrać kafle do łazienki?

Jak zostało wspomniane, wybór płytek łazienkowych może mieć niemałe znaczenie dla wyglądu wnętrza. Z tego też względu, przystępując do projektowania, warto zastanowić się nad tym, co sprawdzi się najlepiej i jednocześnie oprócz swojego praktycznego charakteru zachowa także styl i elegancję. Jak wybrać kafle do łazienki podpowiada salon łazienek, a przyglądając się różnym propozycjom, można zainspirować się niebanalnym rozwiązaniem. Warto też wiedzieć, na co zwracać uwagę, czy płytki powinny być duże, czy małe, matowe czy lśniące oraz w jaki sposób je układać.

Duże czy małe płytki do niewielkiej stylowej łazienki?

Jeden z bardziej rozpowszechnionych mitów mówi o tym, że do małych łazienek nie powinno się dawać dużych kafelek – nic bardziej mylnego. Zarówno te większych, jak i mniejszych formatów mogą się doskonale sprawdzić i dodatkowo optycznie powiększyć przestrzeń. Oczywiście istotna będzie w tym przypadku kolorystyka – w niewielkich łazienkach lepiej unikać ciemnych barw i postawić na te jasne.

Jak ułożyć kafle w łazience – poziomo czy pionowo?

Można znaleźć na rynku kafle zarówno w formie kwadratu, jak i te i prostokątnych wymiarach. Jeżeli chce się, by łazienka wyglądała na większą, warto postawić na duże podłużne kafle, które zostaną ułożone w poziomie. W ten sposób optycznie wydłuży się pomieszczenie. Chcąc z kolei uzyskać poczucie wysokiego sufitu, wówczas płytki położone w pionie sprawdzą się najlepiej. Przy układaniu podłóg, najlepiej postawić na wzór karo, który należy do uniwersalnych rozwiązań zarówno w łazienkach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Matowe czy błyszczące kafle do małej łazienki?

Do wyboru mamy tak naprawdę dwie możliwości – mat i połysk. W przypadku niewielkich łazienek najlepiej sprawdza się trzecia opcja, czyli kafle z połyskującą odbijającą światło powierzchnią. Dobrze wybierać w tym przypadku gres szkliwiony lub polerowany, który dobrze będzie wyglądał na ścianach. W przypadku podłóg można postawić na kafelki nieco bardziej matowe, tu jednak będzie chodziło przede wszystkim o zachowanie bezpieczeństwa – matowe powierzchnie są mniej śliskie.

Post Author: Mirek