Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Chociaż może wydawać się prawie niemożliwe, aby utrzymać szkodniki przez cały czas z daleka od pomieszczeń, jest kilka prostych sposobów ich eksmisji i powstrzymania przed dostaniem się do środka.

Robaki i owady wchodzą do pomieszczeń w poszukiwaniu pożywienia, wody i schronienia. Jeśli uda im się je znaleźć w twoim domu czy firmie, a warunki bytowe okażą się odpowiednie, zaczynają się mnożyć. Powszechnie występujące w domach robaki to mrówki, karaluchy, skorki, muchy, pluskwy, pchły, rybiki srebrzyste i pająki. Właściciele zwierząt domowych najczęściej mają do czynienia z pchłami, wszami i kleszczami w domu. Każdy z tych szkodników może pojawiać się w różnych porach roku, a niektóre są bardziej problematyczne w niektórych okresach niż w innych. Również otwarte okna, drzwi i wszelkie szczeliny w konstrukcji i ciemne zakamarki to jakby zaproszenie owadów do pomieszczeń. Przyjrzyj się uważnie oknom i drzwiom. Jeśli zauważysz jakieś pęknięcia lub dziury, uszczelnij je lub napraw. Dodaj nowe paski progowe wokół drzwi, aby nie tylko chronić przed zimnymi przeciągami, ale także irytującymi owadami. Jak zapobiegać pojawianiu się insektów w pomieszczeniach

Przemyśl również założenie siatek ochronnych na oknach, aby ograniczyć wtargnięcia insektów do pomieszczeń.

Kuchnia to miejsce, w którym najczęściej gniazdują owady, ze względu na ilość dostępnego pożywienia. Szczególnie karaluchy, wołki i mole zbożowe można spotkać w kuchni, ponieważ jedzą różne produkty spożywcze, mąkę, makaron, ciastka, płatki śniadaniowe, orzechy, ryż, kasze i ziarna. Upewnij się, że żywność jest przechowywana w szczelnie zamkniętych pojemnikach i kupuj małe opakowania, które można zużyć w krótszym czasie. Nawet w czystych pomieszczeniach mogą zalegnąć się insekty, dlatego dobrym rozwiązaniem jest odpluskwianie Garwolin. Utrzymuj podłogi i blaty w czystości i z dala od okruchów jedzenia. Aby uchronić mąkę przed owadami, możesz przechowywać ją w zamrażarce. I nie zapomnij o karmie swojego zwierzaka, ponieważ zjadają ją również robaki.

Post Author: Mirek