Site Loader

Najczęstsze powody, dla których pary małżeńskie uczęszczają na terapię, to narastanie problemów, kłótnie o finanse, niewierność, konflikty, brak porozumienia i intymności, myślenie o rozwodzie.

Niektóre pary decydują się pozostać w swoich nieszczęśliwych małżeństwach, dopóki konflikty nie staną się tak poważne, że rozwód wydaje się jedynym wyborem. Nie wyrażają swoich obaw i emocji, mając nadzieję, że problemy same znikną. Ale rzeczą, którą warto rozważyć, jeśli chcemy faktycznie rozwiązać problemy w związku, jest terapia małżeńska.

Kiedy udać się na terapię małżeńską?

Jak działa terapia małżeńska?

Ze względu na uprzedzenia społeczne dotyczące tego, kto potrzebuje terapii i strach przed tym, co mogą pomyśleć inni, wiele skonfliktowanych par nawet nie rozważa wizyty u psychoterapeuty. Terapia małżeńska zapewnia parom narzędzia do otwartej komunikacji i pytania o to, czego każdy z partnerów potrzebuje, aby ich związek działał jak najlepiej. Terapia małżeńska skłania małżonków do omówienia istniejących problemów i szukania możliwych rozwiązań, aby naprawić związek i położyć kres konfliktowi. Terapeuta pokieruje rozmową tak, aby pomóc partnerom skutecznie rozmawiać o napięciu między nimi lub o wszelkich problemach, jakie mogą mieć w związku.

Terapeuta nie będzie opowiadał się po żadnej ze stron ani nastawiał partnerów przeciwko sobie. Zamiast tego ułatwi porozumienie między małżonkami i pomoże im odkrywać i niwelować różnice między nimi. Terapia małżeńska nie jest również szukaniem winnego sytuacji pomiędzy małżonkami, a ma na celu poprawienie relacji w związku.

Terapeuta poprosi również małżonków o wykonywanie ćwiczeń poza sesjami terapeutycznymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o ćwiczenie skutecznej komunikacji, bycie miłym dla siebie nawzajem, czy też uczenie się zdrowych sposobów radzenia sobie z konfliktami, ważne jest, aby pary pracowały nad swoim związkiem poza gabinetem terapeuty, aby zmienić stare i negatywne wzorce, które pogorszyły ich związek. Jeśli chcesz uczestniczyć w terapii dla par i małżeństw, zajrzyj na stronę https://inrelatio.pl/psychoterapia-dla-par-i-malzenstw/. Terapia ma wiele zalet dla par małżeńskich, które zmagają się z problemami i konfliktami w związku.

Post Author: Mirek