Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Dbając o naszą skórę powinniśmy pamiętać o pewnych podstawowych zasadach. Spożywanie alkoholu oznacza, że woda jest usuwana z organizmu, a zatem również ze skóry, a komórki odpowiedzialne za detoksykację są niszczone.

Rezultatem jest blada, niezdrowa skóra. Napoje alkoholowe o wysokiej zawartości cukru, takie jak koktajle, są szczególnie szkodliwe. Kolejnym wrogiem pięknej cery jest nikotyna, która zwęża naczynia krwionośne i nie tylko obciąża serce oraz krążenie, ale także uniemożliwia odpowiednie krążenie krwi w samej skórze. Warto zadbać o naszą skórę podczas opalania, powszechnie wiadomo, że promienie słoneczne uszkadzają skórę, powodują szybsze starzenie się, plamy pigmentacyjne, a w najgorszym przypadku raka skóry. Dlatego warto stosować kremy chroniące nas przed promieniowaniem UV, szczególnie gdy jesteś narażony na słońce. Należy unikać długich i intensywnych kąpieli słonecznych i wizyt w solarium, aby nie uszkodzić skóry. Wiele osób aby zachować zdrową skórę twarzy można stosować masaże. Mogą one zapobiegać powstawianiu zmarszczek, warto ćwiczyć masaż twarzy, aby zapobiec zmarszczkom. Wiele osób marszczy brwi lub używa mimiki nieświadomie w nocy, co może powodować głębokie zmarszczki na czole, oczach i ustach. Aby zapobiegać rozluźnieniu mięśni, wieczorem przed snem należy wykonać krótki masaż. Warto pić dużo wody, nawilżony organizm, to także nawilżona skóra.

W lecie warto stosować kremy z filtrem przeciwsłonecznym na szyję, dekolt i dłonie, oraz oczywiście na twarz. Te obszary naszego ciała są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. Jeżeli nasza skóra cierpi na poważne schorzenia, można skorzystać z różnego rodzaju zabiegów dermatologicznych. Jednym z nich jest skleroterapia stosowana w leczeniu żylaków. Podczas zabiegu wstrzykiwane są specjalne preparaty które powodują obkurczanie oraz zamknięcie ścianek naczynia. Chore naczynka zostają nakłute, a z czasem zostają wchłonięte przez tkanki. Dzięki temu nie zostają ślady po zabiegu. W wielu gabinetach może zostać wykonana skleroterapia łódź to miejsce gdzie możemy liczyć na profesjonalne wykonanie tego rodzaju zabiegu.

Post Author: Mirek