Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Na terenie Polski występuje bardzo wiele odmian owadów, które wyrządzają szkodę w meblach oraz drewnianych elementach konstrukcyjnych i dekoracyjnych.

Do ich grona zaliczany jest między innymi kołatek domowy. Jest to chrząszcz, który posiada walcowate albo krótkie owalne ciało. Występuje on nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach Europy, a także w Nowej Zelandii, Australii, Ameryce Południowej i Afryce Południowej. W przypadku ich wykrycia w domu, konieczne jest podjęcie odpowiednich środków w celu ich likwidacji.

Kołatek domowy i sposoby jego zwalczania

Co jeszcze warto wiedzieć na temat kołatków domowych?

Warto pamiętać, że kołatki domowe nie zaliczają się do grona korników, ale do tak zwanych szkodników drewna, które żerują na elementach drewnianych znajdujących się w ludzkich domach. Jest to jeden z najpopularniejszych szkodników atakujących polskie domy, za raz po spuszczelu pospolitym. Kołatki domowe preferują drewno liściaste, ale mogą zaatakować również inne rodzaje drewna. Bardzo często powoduje on uszkodzenie więźby dachowej, desek, belek stropowych, schodów, mebli i nie tylko.

Obecności kołatków domowych świadczą małe okrągłe otwory w mączce drzewnej oraz słyszane charakterystyczne dźwięki kołatania. Ten gatunek owada potrafi zasiedlać drewno przez wiele pokoleń, a to prowadzi do całkowitego zniszczenia tego materiału. Po wykryciu tych szkodników istotną kwestią jest dokonanie odpowiedniej analizy problemu oraz zastosowanie skutecznej metody zwalczania. Na polskim rynku działa wiele firm, które specjalizują się w działalności tego rodzaju.

Na szczęście kołatek domowy może zostać skutecznie zlikwidowany przy pomocy odpowiednich metod stosowanych przez profesjonalne firmy. Bardzo skutecznym sposobem jest fumigacja, czyli gazowanie całego budynku. Budowla jest uszczelniana przy pomocy specjalnych folii, a następnie wprowadza się do niej trujący gaz, który dociera do wszystkich zakamarków i skutecznie eliminuje szkodniki.

Post Author: Mirek