Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kominki gazowe na tle innych rozwiązań grzewczych z pewnością wyróżniają się łatwością w użytkowaniu oraz w przeciwieństwie do kominków powietrznych są czystsze. Mogą służyć do ogrzewania pomieszczeń lub ogrzewać wodę do centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej.


ŹRÓDŁO SPALANIA.

Zasada działania kominka gazowego nie różni się szczególnie od innych kominków i polega na spalaniu dostarczonego paliwa do komory spalania wytwarzając tym samym ciepło. Paliwem wykorzystywanym do spalania przeważnie jest gaz ziemny, opcjonalnie propan, stosowany w momencie gdy nie dysponujemy przyłączem gazu ziemnego.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Dużą zaletą kominków jest prostota w ich użytkowaniu. Uruchamiamy je naciskając przycisk i w ten sam sposób je wyłączamy. Nie potrzebujemy spędzać kilkudziesięciu minut rozpalając ogień jak ma to miejsce w przypadku kominków powietrznych. Na rynku coraz częściej można spotkać się z kominkami sterowanymi przez aplikację mobilną lub timer. Możemy sterować intensywnością płomienia i jego kolorem, oraz mocą kominka. Ułatwia nam to obsługę kominka i umożliwia jego uruchomienie przebywając poza domem, gdy np. chcemy mieć ciepłą wodę po powrocie z pracy. Istnieje również możliwość integracji kominka z inteligentnym domem.

RÓŻNE WARIANTY

Do wyboru mamy kominki gazowe otwarte lub zamknięte. Modele z otwartą komorą spalania emitują ciepło do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest kominek. Ich minusem jest słaba wydajność w porównaniu z zamkniętymi kominkami. Brak zainstalowanej szyby z pewnością wpływa na cenę takiego kominka. Warianty z zamkniętą komorą spalania umożliwiają uzyskanie wysokiej wydajności, natomiast są zdecydowanie droższe. Występują również warianty wodno-gazowe, które umożliwiają podłączenie wymiennika ciepła i tym samym podgrzewanie wody, która następnie może być wykorzystywana do kąpieli lub skierowana do systemu centralnego ogrzewania.

CENA

Podobnie jak w przypadku innych kominków rozrzut cenowy jest ogromny. Można spotkać się z prostymi modelami których cena mieści się granicach 5000 tysięcy złotych do egzemplarzy wartych 20000 tysięcy złotych. Dodatkowo w zależności od rodzaju kominka należy wziąć pod uwagę koszty instalacji dedykowanej pod wybrany model oraz jego montaż. Przed zakupem dobrą praktyką jest skorzystanie z pomocy doradcy w salonie specjalizującym się w sprzedaży kominków jak np. https://just-home.com.pl/. Na stronie sklepu możemy się zapoznać z ofertą nie tylko kominków gazowych: https://just-home.com.pl/kominki-gazowe/, ale również innych wariantów.

CZY WARTO?

Jak widzimy ceny nie powalają i są zbliżone do cen ich powietrznych odpowiedników. Dużą zaletą kominków gazowych jest nadanie im cech przytulnego paleniska stojącego w domowym zaciszu, a jednocześnie uzyskanie wysokiego komfortu ich użytkowania. W przeciwieństwie do modeli powietrznych nie potrzebujemy układać drewna w celu rozpalenia, a kolejno usuwać popiołów po zakończonym procesie spalania. Kominki gazowe są zdecydowanie czystsze, dzięki czemu unikamy okopconych ścian pomieszczeń i czarnych smug pojawiających się na szybie kominka jak ma to miejsce w przypadku kominków powietrznych. Dodatkowo kominek gazowy nie wymaga ceglanego komina, a zastosowanie modelu wodno-gazowego pozytywnie wpłynie na nasz portfel w dłuższej perspektywie.

Post Author: Mirek