Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Spektroskopia Ramana oferuje nieniszczącą, szybką metodę wykrywania narkotyków.

Technika ta opiera się na pomiarze przesunięcia długości fali w określonym trybie wibracji pewnych wiązań chemicznych, gdy te wiązania są narażone na działanie określonego analitu. Ze względu na wysoką czułość tej techniki, jest ona używana do wykrywania i monitorowania nawet niewielkich ilości cząsteczek.

Nowoczesne podejście do wykrywania narkotyków

Skuteczny sposób na wykrywanie narkotyków

Do wykrywania różnych narkotyków zastosowano wiele metod spektroskopii Ramana; na przykład, w połączeniu z analizą przepływową, technika ta pozwala nam odróżnić kokainę od amfetaminy. Ponadto, w dziedzinie zastosowań biologicznych i farmaceutycznych, jest wykorzystywana do badań przesiewowych toksyczności leków i wykrywania wzrostu drobnoustrojów. Jednak technika ta jest również stosowana do wykrywania i pomiaru innych materiałów, takich jak materiały wybuchowe i jest z powodzeniem stosowana w wykrywaniu i zapobieganie przemytowi. Poprzez źle pojętą samodzielność możemy przysporzyć sobie kłopotów na gruncie doboru narzędzi, dlatego odrzućmy ją i skontaktujmy się z ekspertami, dla których jasną sprawą jest rozumienie zalet i danych technicznych omawianego sprzętu. Spektrometr stanowi komponent pracy jakiego znaczenie jest bardzo duże przy określonych obowiązkach i służbach. Ludzie, którzy spędzili nad znalezieniem solucji problemów związanych z poznaniem jego działania mnóstwo czasu dzielą się swoją wiedzą za pośrednictwem, co pozwala również i nam skorzystać z proponowanych przez te osoby możliwości i wzbogacić swoje rozumienie przydatności urządzenia.

Z pewnością więc warto postawić na najlepsze rozwiązania jakie zagwarantują nam skutecznie bezproblemową obsługę i wykorzystanie potencjału jaki niesie to urządzenie. Doskonałe rozwiązania w materii wykrywania narkotyków dają możliwość uniknięcia sytuacji, w których dochodzi do ich nielegalnego przewozu dzięki czemu to służby mają ułatwioną znacznie drogę do zmniejszenia ich ilości. Nie od parady będzie tutaj również dodanie, że spektrometr Ramana to urządzenie wygodne w użyciu na miejscu.

Post Author: Mirek