Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Na chwilę obecną producenci wszelkiego rodzaju towarów do składowania swoich produktów używają palet.

Paleta to konstrukcja drewniana na której umieszczane są drobniejsze produktu odpowiednio złożone i spakowane. Każda paleta ma swoją wytrzymałość w kilogramach, dlatego też w zależności od rodzaju towaru, takie palety zarówno mogą być „obłożone” towarem dość wysoko lub w przypadku ciężkiego towaru jak na przykład ziemia do kwiatów, wysokość jednej palety będzie o wiele niższa. Palety zostały zaprojektowane przede wszystkim do tego by ułatwić transport i składowania najprzeróżniejszych towarów. Palety euro są tak skonstruowane by wózkowi, czyli operatorzy wózków widłowych mieli ułatwioną pracę. Wyobraźmy sobie, że przy każdym podjechaniu pod ciężarówkę i próbie pobraniu towaru – ten stoi na innej palecie, inaczej zbudowanej palecie, zarówno jeśli chodzi o rozmiary czy budowę dolnych nóżek, wtedy wózkowy ma nie lada wyzwanie by najpierw sprawdzić jak do takiej palety powinien się „zabrać”. Wydłuża to czas zarówno samego procesu załadunku jak również całego łańcucha dostaw. Palety do magazynowania oraz transportowania towaru.

Dlatego też taki twór jak euro paleta to coś, dzięki czemu w dzisiejszych czasach, gdzie czas to przede wszystkim pieniądz, ogólny zsumowane czas dostaw jest zmniejszony, zarówno składowanie towaru na magazynie jak i ustawianie go na ciężarówce jest szybsze i wygodniejsze.

Euro paleta jest najbardziej rozpowszechnionym typem w Europie, już sama nazwa na to wskazuje. Jako ciekawostkę warto podać, że pierwszy raz stworzona została ponad siedemdziesiąt lat temu w 1950 roku przez szwedzką firmę. Tego rodzaju paleta ma ściśle określone wymiary takie jak długość, szerokość i wysokość. Konstrukcja takiej palety opiera się na trzech „nóżkach”, a maksymalna nośność jaką powinna osiągać taka paleta to nawet tysiąc pięćset kilogramów. Dzięki standaryzacji, producent palet, jak chociażby http://www.kalpol.com.pl ma bardzo ułatwioną pracę jeśli chodzi o samą produkcję euro palet.

Post Author: Mirek