Site Loader

Musisz mieć pewną wiedzę na temat tego, czego szukać i oczekiwać od doskonalenia swoich umiejętności fotograficznych.

Musisz wiedzieć, jakie zasoby są dla Ciebie dostępne i kto może udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące Twoich przyszłych zdjęć. Poniższe wskazówki pomogą Ci zacząć.Jeśli to możliwe, dostosuj ręcznie balans bieli w aparacie. Kiedy robisz zdjęcia w środku, możesz uzyskać żółty odcień z powodu żarówek. Zamiast zmieniać oświetlenie w pomieszczeniu, spróbuj pobawić się balansem bieli, aby uzyskać nową atmosferę. Zobaczysz, jak Twoje zdjęcia wyjdą o wiele bardziej profesjonalnie.Ważną wskazówką fotograficzną, o której należy pamiętać, jest upewnienie się, że na zdjęciu znajduje się wyraźny punkt centralny. Bez punktu centralnego nie będzie tam zbyt wiele, aby utrzymać zainteresowanie widza. Ich oczy po prostu będą wędrować i szybko przejdą do następnego zdjęcia.Zachowaj ostrożność podczas fotografowania z wysoką czułością ISO. Umożliwi robienie zdjęć przy słabym oświetleniu, ale otwiera drzwi do zaszumionych zdjęć, które mogą wyglądać na ziarniste. W idealnej sytuacji należy ustawić niską czułość ISO lub nieznacznie ją zwiększyć, aby uchwycić zdjęcia przy słabym oświetleniu.Fotografia musi być przyjemna. Fotografia pomoże Ci zapamiętać pewien czas lub wydarzenie, które było ważne i którym możesz chcieć podzielić się z innymi. Baw się dobrze, robiąc zdjęcia, a będziesz chciał entuzjastycznie uczyć się nowych umiejętności.Świetną sztuczką fotograficzną jest włączenie tekstury do zdjęć. Tekstury są bardzo interesujące, ponieważ możemy sobie wyobrazić, jak wyglądają. Skuteczne porady dotyczące rzemiosła robienia zdjęć!

Możesz dostosować ostrość kamery, aby upewnić się, że możesz uchwycić teksturę w obszarach, w których chcesz.Wykorzystaj negatywną przestrzeń w swojej kompozycji.

Ujemna przestrzeń to obszar na zdjęciach, który nie zawiera tematu. Właściwie użyte duże ilości negatywu mogą stworzyć ciekawe fotografie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, podczas kadrowania zdjęcia należy również wziąć pod uwagę wpływ przestrzeni negatywnej.Robiąc sesję zdjęciową, rób dużo zdjęć. Dzięki aparatom cyfrowym i komputerom możesz robić niemal nieskończoną liczbę zdjęć. Im więcej zrobisz, tym większa szansa na zrobienie dobrych zdjęć. A jeśli trafisz na złe, wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć Usuń, aby się ich pozbyć.Jednym z najlepszych sposobów robienia lepszych zdjęć jest opanowanie poziomów ekspozycji i trybów aparatu. Nowoczesne aparaty mają szeroką gamę wstępnie ustawionych ekspozycji i trybów sceny, które są specjalnie zaprojektowane do robienia zdjęć w różnych sytuacjach. Dowiedz się, jak najpierw z nich korzystać, a następnie przejdź do nauki radzenia sobie z ręcznymi ekspozycjami.Nigdy nie stój pod obiektami podczas fotografowania ludzi lub zwierząt. Nie ma nic bardziej niepochlebnego niż patrzenie na nos osoby na zdjęciu, podczas gdy kąt skierowany w górę zniekształca również inne rysy twarzy. Stań przynajmniej równolegle do swoich poddanych. Jeśli to możliwe, ustaw się na lekko podniesionym wzniesieniu, aby osiągnąć najlepsze wyniki.Większość zdjęć jest wykonywana aparatem na poziomie oczu fotografowanej osoby lub w jej pobliżu. Zdrowy rozsądek mówi, że to jest dobre, ale uzyskaj czynnik „WOW”, zmieniając kąt, z którego strzelasz. Spróbuj zestrzelić obiekt z góry lub zbliżyć się do ziemi i zrobić zdjęcie w górę.Jak zauważyłeś w powyższych wskazówkach, możesz zdobyć dużo wiedzy, zanim nauczysz się doskonalić swoje umiejętności fotograficzne. Zrób wszystko, co musisz, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby robić lepsze zdjęcia i jak zastosować to do swoich przyszłych zdjęć.

Post Author: Mirek