Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wiele firm spedycyjnych, aby oszczędzić na kosztach wymiany opon decyduje się na ich wulkanizację, Jest to proces odtworzenia bieżnika, poprzez nałożenie kolejnej warstwy.

Obecnie stosuje się dwie techniki jest to wulkanizacja na zimno, za pomocą metody chemicznej, oraz wulkanizacja na gorąco. Druga metoda jest bardzo trwałą, i zazwyczaj służy do odtworzenia bieżnika na całek oponie, natomiast metoda chemiczna jest stosowana raczej w przypadku drobnych uszkodzeń. Standardowa opona składa się z kilku warstw, po złożeniu tych elementów przez maszynę forma opony zaczynają nabierać kształtu. W tym momencie różne elementy są jednak luźno połączone, a opona jest w zasadzie gładką gumą. Wzory bieżnika, które nadają oponie przyczepność, dodaje się, wprowadzając ją przez maszynę do utwardzania. Maszyna wulkanizacyjna, podobnie jak, formuje wzory bieżnika na oponie. Ciepło wytwarzane przez ten proces służy również do stapiania różnych elementów opony. Podobnie działa dodanie kolejnej warstwy do opony ważne jest aby wulkanizacja odbyła się w sposób dokładny. Należy zadbać o to aby bieżnik był rozłożony we właściwy sposób. Bieżnik jaki jest na oponie, jest to specjalny wzór o określonym kształcie jak również głębokości. To właśnie dzięki odpowiedniemu bieżnikowi opony posiadają lepsze możliwości przyczepności. Dlatego tek ważna jest właściwa Wulkanizacja warszawa to miasto gdzie znajdziemy profesjonalne serwisy zajmujące się bieżnikowaniem.

Rodzaj bieżnikowania opony zimowej jest inny od kształtu bieżnikowania opony przeznaczonej na lato, jest to wynikiem faktu iż w sezonie letnim jest mniejsza liczba opadów natomiast w sezonie zimowym więcej jeździmy po śliskich nawierzchniach. Zatem opony zimowe są wyposażone w nacięcia w w strukturze bieżnika by lepiej odprowadzały wodę przez co nie tworzy się pod kołem niezwykle niebezpieczna wodna poduszka która może wprowadzać auto w poślizg co będzie bardzo niebezpieczne dla samochodu. Należy zwrócić uwagę że opony zimowe jak również letnie różnią się względem swojej twardości, opony zimowe będą bardziej miękkie od opon letnich co wpłynie też na poprawienie trzymania się drogi w obniżonej temperaturze jak również poprawia właściwości trakcyjne więc tak bardzo ważne będzie odpowiednie wybranie opony.

Post Author: Mirek