Site Loader

Branża beauty korzysta z wielu nowinek technicznych. Wśród nich znajdują się również promienniki IR.

To rozwiązanie, do którego przekonuje się coraz więcej salonów piękności – w tym te, która funkcjonują w Polsce. Okazuje się, że urządzenie o tak niepozornych rozmiarach może przynieść ogrom korzyści. Wskażemy je w tym artykule.

OGRZEWANIE POMIESZCZENIA

Każdy klient lub klientka, który odwiedza Salon Odnowy Biologicznej, chce czuć się przyjemnie i komfortowo. Ciepło pomaga nam się zrelaksować. Gdy znajdujemy się w chłodnym pomieszczeniu, stajemy się mniej przystępni. W dogrzaniu salonu, bez użycia kaloryferów czy dmuchaw, pomoże promiennik IR. Urządzenie zostanie zamontowane na wysokości sufitu. Emituje przyjemne ciepło, przypominające promienie słoneczne. Klient od razu poczuje się bezpiecznie i chętnie zaczeka na swój zabieg.

Promiennik elektryczny może zostać również zamontowany w pomieszczeniu, w którym wykonywane są zabiegi, takie jak masaże czy kąpiele. Odpowiednio dobrana temperatura sprawi, że będzie mógł się zrelaksować, a co za tym idzie, zabieg będzie bardziej efektywny.

Urządzenia te warto zamontować również w salach przeznaczonych do jogi, medytacji lub rozciągania. Pomogą w stworzeniu przyjemnej atmosfery.

ROLLERY

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do rozciągania i relaksu. Rollery służą do rozluźnienia mięśni po ciężkim treningu lub do rozbicia tkanki tłuszczowej – w tym cellulitu. W wielu z nich instalowane są specjalne promienniki IR, ogrzewają ciało, sprawiając, że zabieg przynosi o wiele lepsze efekty.

SAUNY

Promiennik IR wykorzystywany jest również do stworzenia sauny na podczerwień. To fantastyczne rozwiązanie dla branży beauty, ponieważ temperaturą w takim pomieszczeniu można sterować. Dzięki temu możemy dobrać seans odpowiedni dla różnych dolegliwości, z którymi borykają się klienci. Taka sauna może służyć jedynie relaksowi, może też działać detoksykacyjnie, może pomóc w zgubieniu zbędnych centymetrów lub mieć działanie zdrowotne.

Na rynku działa wiele firm, oferujących reflektory ciepła. Najlepsze promienniki, które montowane są przez profesjonalistów można znaleźć na stronie Irsystem.

Post Author: Mirek