Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Obecnie cegły które pozostają po wyburzeniu starych budynków, są ponownie wykorzystywane. Może z nich powstać cegła na ścianę. Jest to ucięta cegła o szerokości 2 centymetrów. Dzięki temu potencjalne odpady, zyskują drugie życie.

Obecnie coraz chętniej wykorzystujemy je w naszych domach i mieszkaniach. Mogą być alternatywą dla innych elementów wykończenia wnętrz. Wiele osób decyduje się na wyłożenie jednej ze ścian cegłą licową. Jeśli chodzi o kolor, cegły licowe, pozyskiwane z rozbiórek, mogą różnic się nieco kolorystycznie. Wynika to z metod produkcji, chodzi o składniki, czy też temperaturę i czas wypalania. W zależności od składu mineralnego gliny i temperatury wypalania cegła pojawia się w jasnej bieli, żywej żółci, wyrazistej pomarańczy, ciepłej czerwieni, ziemistym brązu. Każdy kto poszukuje wyjątkowych rozwiązań architektonicznych, chce jak najciekawiej wykończyć swój dom. Dobiera odpowiedni kolor parkietu, czy też paneli. Poszukuje interesujących profili okiennych, czy też ciekawych drzwi. Po wykończeniu mieszkania, możemy zadbać o różnego rodzaju detale. Przykładowo jeżeli posiadamy dużą ścianę w salonie, możemy przyozdobić ją za pomocą cegły licowej.

Można znaleźć różne odcienie cegły, zatem każdy wyszuka coś co najbardziej będzie mu odpowiadało. Ściana może doskonale kontrastować zimnymi ścianami, gdzie zostawiamy biały kolor. Z pewnością będzie to także ciekawe rozwiązanie, w przypadku, kiedy chcemy powiesić na tej ścianie duży telewizor. Cegła może zastąpić różnego rodzaju płytki, które planowaliśmy zamontować na ścianie. Z pewnością pasują dobrze do metalu, jak również do drewna. Jeżeli w domu posiadamy drewniane schody, cegła będzie dobrze pasowała na ścianie ze schodami. Przed montażem cegły licowej powinniśmy dobrze przygotować samą ścianę. Powinniśmy zadbać o to aby ściana była możliwie płaska, można także zadbać o zagruntowanie ściany. Na koniec po ułożeniu cegły, można dodatkowo zabezpieczyć ją impregnatem. Dzięki temu cegła na ścianę będzie odporna na ściernie, oraz nabierze odpowiedniego blasku.

Post Author: Mirek