Site Loader

Decyzja o rozwodzie jest jednym z najcięższych wydarzeń w ludzkim życiu, które z pewnością wiąże się z różnymi skrajnymi emocjami dotyczącymi ustania więzi małżeńskiej.

W takiej sytuacji rozsądnym pomysłem jest skorzystanie ze wsparcia nowoczesnej kancelarii adwokackiej. Takie sprawy wiążą się nie tylko z oficjalnym końcem małżeństwa, ale również z koniecznością dzielenia majątku, ustalenia prawa do opieki i kontaktów z dziećmi (jeśli małżeństwo je posiada), a także ustalenia obowiązku płacenia alimentów. Warto uzyskać dodatkowe informacje w tym temacie.

Rozwód – podstawowe informacje o opiece nad dziećmi i podziale majątku

Opieka nad dziećmi oraz podział majątku w przypadku rozwodu

Skorzystanie z pomocy dobrego adwokata jest niezwykle ważną sprawą, ponieważ takie osoby nie tylko reprezentują swoich klientów przed sądami, ale również reprezentują ich majątki w czasie procesów. Majątek to nic innego jak różnego rodzaju dobra materialne, które zostały zgromadzone podczas związku małżeńskiego. Wśród tych dóbr można znaleźć oszczędności, pojazd, kredyt albo mieszkanie. Proces podziału majątku jest prawnie normowany oraz ustalany w czasie rozwodu.

Oczywiście podczas spraw rozwodowych, należy zwracać uwagę na wiele różnych aspektów. Do grona istotnych kwestii zaliczane jest również ustalenie władzy rodzicielskiej i kontaktów z dziećmi po ustaniu małżeństwa. Te kwestie są bardzo ważne i ustala je sąd w ramach wyroku rozwodowego. Pojęcie kontaktów obejmuje bezpośredni kontakt z dzieckiem, a także bezpośrednie i pośrednie porozumiewanie się z nim. Obowiązek utrzymywania dziecka spoczywa z kolei na obojgu rodzicach niezależnie od praw do opieki.

Można zauważyć, że sprawy rozwodowe potrafią być bardzo złożone i obejmować wiele kluczowych kwestii i spraw, które są godne zapamiętania. Dobrym pomysłem jest wynajęcie adwokata, takiego jak https://adwokatbialystok.pl/rozwod-w-bialymstoku/ oraz innych kancelarii, które trudnią się rozwodami. Wystarczy tylko poszukać stron internetowych takich fachowców.

Post Author: Mirek