Site Loader

Aby poruszać się pojazdami mechanicznymi trzeba posiadać prawo jazdy, na początku musimy odbyć odpowiedni kurs, a następnie podejść do egzaminu.

Dzięki temu będziemy mogli kierować motocyklami, czy też samochodami, w przypadku kategorii B będą to pojazdy o całkowitej dopuszczalnej masie do 3,5t, oraz motocykle o pojemności silnika do 125 cm.

Jak uzyskać prawo jazdy?

Jak nauka jazdy ma przygotować nas do egzaminu?

Oczywiście egzamin na prawo jazdy składa się z dwóch części, jest to część w której będziemy egzaminowani ze znajomości ruchu drogowego, wówczas jest to test który odbywa się przy komputerze na którym będą pojawiały się pytania na które będzie musieli odpowiedzieć zaznaczając właściwą odpowiedź. Naturalnie tego rodzaju teście zobaczymy wiele sytuacji drogowych, będziemy musieli przeanalizować je określić przykładowo kto będzie miał pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Z pewnością będzie to także wiele pytań ze znajomości znaków drogowych, możemy zobaczyć zdjęcie znaku drogowego wówczas musimy odpowiedzieć co on oznacza lub jak powinniśmy zachować się w danej sytuacji. Także możemy być zapytani o ograniczenie prędkości, w poszczególnych drogach, w terenie zabudowanym czy też na autostradzie.

Podczas egzaminu praktycznego będziemy poruszali się pojazdem wraz z instruktorem, w przypadku kiedy będziemy zdawali prawo jazdy na motocykl będziemy poruszali się motocyklem, natomiast egzaminator będzie poruszał się za nami. Wówczas będziemy mieli z nim połączenie, będzie wydawał nam różnego rodzaju polecenia na temat kierunku jazdy, na które będziemy musieli szybko realizować. W przypadku samochodu egzaminator siedzi oczywiście obok osoby egzaminowanej.

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę jakiej mi samochodami dysponuje nauka jazdy kraków jest miastem gdzie znajdziemy wiele ośrodków szkolenia kierowców które posiadają nowe samochody, Dzięki nim będziemy mogli uczyć jeździć w dość komfortowych warunkach, należy zwrócić uwagę aby były to samochody dość podobne do tych na których będziemy zdawali egzamin na prawo jazdy. Może być to pewnego rodzaju ułatwienie jeżeli będziemy uczyli się przykładowo parkować małym samochodem, kursant na egzaminie porusza się samochodem o podobnej wielkości, z pewnością początkujący kierowca będzie miał łatwiej.

Post Author: Mirek