Site Loader
Amarex Firma Handlowa

W dzisiejszych czasach żadna firma nie może liczyć na rozwój i zwiększoną liczbę klientów bez obecności w internecie. Odpowiednie narzędzia reklamowe to klucz do sukcesu każdej branży.

Bez względu na to, czy prowadzimy sklep spożywczy, firmę transportową, czy też warsztat samochodowy, powinniśmy pamiętać o tym, że potencjalni klienci, najczęściej szukają informacji na nasz temat, właśnie w internecie. Chociaż o pozycjonowaniu stron, prowadzeniu social mediów, czy innych kampaniach reklamowych, większość właścicieli firm z pewnością słyszała, mało kto wie, jak osiągać zadowalające efekty. Wiele osób decyduje się na samodzielne prowadzenie działań reklamowych, które pochłaniania duże koszta i przede wszystkim czas. Nasuwa się zatem pytanie, czy samodzielne pozycjonowanie stron ma w ogóle sens? Jeżeli nie, to jak sprawić, aby nasza firma pokazywała się w wyszukiwarce? Zapewne te i wiele innych dylematów towarzyszy przedsiębiorcą z każdej branży. Aby nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym skupimy się pozycjonowaniu stron.

Czym jest pozycjonowanie stron?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, warto pokrótce wyjaśnić, czy w ogóle jest pozycjonowanie stron i na czym polega. Jest to kluczowe, aby wiedzieć, jakie realne korzyści możemy mieć z tej formy reklamy. Pozycjonowanie w wyszukiwarce internetowej ma przede wszystkim za zadanie zwiększenie widoczności strony w rezultatach wyszukiwania. Aby jednak przynosiło ono efekty potrzebne są także działania SEO, które z kolei wymagają odpowiedniej wiedzy pod względem doboru słów kluczowych, jak również jakości tekstów. Tak naprawdę możemy pozycjonować każdą stronę, jednak wbrew pozorom, powinna ona być odpowiednio zbudowana i posiadać właściwe treści, które są kluczowe, jeżeli chcemy “wybić się” ponad konkurencję.

Samodzielne pozycjonowanie — czy to ma sens?

Wiele osób, szczególnie na początku swojej działalności, próbuje pozycjonować stronę “na własną rękę” nie znając podstawowych zasad SEO. W rezultacie wydany budżet jest o wiele większy, niżeli w przypadku zlecenia tego profesjonalistą, a efekty niezadowalające. Należy również pamiętać o tym, że każda wyszukiwarka posiada pewne “wytyczne”, które narzucają to, jak taka reklama powinna wyglądać. Często pewne parametry się zmieniają, dlatego trzeba śledzić te zagadnienia na bieżąco.

Zdarza się również, że pozycjonowaniem stron w firmach zajmują się osoby, które nie posiadają ku temu odpowiednich kompetencji. Wbrew temu, co powszechnie myślimy, strony pojawiające się najwyżej nie są wyświetlane na zasadzie od najlepszej do najgorszej. Jest to rezultat pracy wykonywanej przez webmasterów, którzy za pomocą pozycjonowania sprawiają, że dana witryna plasuje się wyżej. Należy również wspomnieć o dodatkowych karach, które za złe pozycjonowanie może na nas nałożyć wyszukiwarka. Z tych powodów samodzielne pozycjonowanie po prostu często mija się z celem.

Mamy nadzieję, że pokrótce przybliżyliśmy Wam temat pozycjonowania oraz wskazaliśmy odpowiedź na najważniejsze pytanie, mianowicie — czy warto samodzielnie pozycjonować strony. Zaoszczędzone środki można zawsze przeznaczyć na dodatkowe kampanie takie jak na przykład Facebook Ads, czy inne rozwiązania, które dodatkowo umocnią daną firmę w sieci. W dzisiejszych czasach bez pozycjonowania żadna strona nie ma możliwości na to, aby samodzielnie się wybić. Wymagana jest wiedza na temat obecnych słów kluczowych, ich natężenia oraz samej budowy witryny. To tylko nieliczne działania, które owocują oczekiwanymi efektami.

Post Author: Mirek