Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Styl Japandi powstał z połączenia elementów charakterystycznych dla aranżacji skandynawskich oraz japońskich. Mamy tu zatem minimalizm, prostotę, jasne kolory oraz trochę egzotyki. To styl, który wpisuje się w potrzeby rozmaitych wnętrz, w tym sypialni. Jakie elementy powinny zagościć w sypialni Japandi? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania i produkty, które oddają charakter tego wystroju.

Sypialnia – miejsce wyciszenia i odpoczynku

Sypialnia to pomieszczenie, w którym się wyciszamy, regenerujemy i ładujemy baterie. Tutaj odpoczywamy, nie tylko w nocy, ale i za dnia, gdy ucinamy sobie krótką drzemkę. Potrzebujemy zatem miejsca sprzyjającego wyciszaniu się przed snem, kojącego, pozwalającego na zrzucenie z siebie napięcia nagromadzonego przez cały dzień zmagań z obowiązkami.

Japandi to zatem doskonała propozycja na aranżację sypialnianego wnętrza. W grę wchodzi bowiem minimalizm. Prostota jest wręcz wskazana w sypialni, ponieważ tutaj nic nie powinno nas rozpraszać. Do tego proste linie i jasne kolory, stonowane lub pastelowe, jeśli wolimy żywsze i nieco bardziej wyraziste elementy. To propozycja na sypialnię sprawiającą wrażenie uporządkowanej, bez zbędnych rzeczy, które mogłyby odwracać uwagę od odpoczynku.

Dodatki do sypialni w stylu Japandi

Minimalizm nie oznacza konieczności rezygnowania z dodatków lub detali, które przecież budują charakter wnętrza i podkreślają najciekawsze atuty wystroju. Niech to jednak będą dodatki praktyczne, jak chociażby poszewki na poduszki i poduszki dostępne w sklepie https://www.dekoori.pl/.

Wśród wzorów na sypialniach tekstyliach szukajmy dużych liści, które będą się komponować z egzotycznymi roślinami zastosowanymi we wnętrzu. Wyobraźmy sobie sporych rozmiarów monsterę w rzeźbionej donicy ustawionej na podłodze. Na łóżku zaś jasną poduszkę ze wzorem liścia w pastelowej zieleni. To połączenie idealne!

Kolory, które mogą zagościć w sypialnianych tekstyliach to nie tylko biele, ale i beże, szarości i brązy. Damy tu nawet szansę czarnym odcieniom, lecz w naprawdę skromnych ilościach, aby nie przytłoczyły sypialni i nie uczyniły jej smutną czy przygnębiającą.

Oświetlenie nad łóżkiem

Nie zapominajmy o oświetleniu. Nad prostym i zarazem estetycznym łóżkiem, które znajdziemy w ofercie DomIDeko, zastosujmy lampę wiszącą w geometrycznym kształcie, na długiej lince. Oświetlenie w sypialni Japandi powinno oferować ciepłą barwę światła, która buduje przyjazny i przytulny klimat.

Wśród wszystkich lamp zastosowanych w tak aranżowanej sypialni postawmy na naturalne materiały, nie tylko drewno. Jeśli chcemy odrobiny nowoczesności, dodajmy do nich szklane lub kamienne elementy wyposażenia.

Japandi lubi naturę, dlatego mamy duże pole do popisu, jeśli chodzi o zastosowanie naturalnych surowców. Poza tym one dodadzą tak ważnej lekkości i wpiszą się w charakter wystroju bazującego na elementach skandynawskich oraz japońskich.

Jeśli planujemy metamorfozę swojej sypialni, weźmy pod uwagę styl Japandi. Jest on prosty do wprowadzenia do wnętrza, a zarazem pozwalający na indywidualną interpretację.

Post Author: Mirek