Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wygodny wypoczynek na tarasie? Do tego przydają się miękkie i praktyczne meble ogrodowe. Choć większość osób stawia na fotele i sofy, to istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. W wielu aranżacjach najlepszym pomysłem na ciekawe i komfortowe urządzenie tarasu jest zastosowanie modnych narożników. Jakie produkty wybrać i co zrobić, by przydomowy taras z narożnikiem stał się idealną przestrzenią do rekreacji dla domowników i gości? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Narożniki na tarasach – praktyczne i wygodne wyposażenie ogrodowe

Narożniki bardziej kojarzą się z aranżacją wypoczynkowych wnętrz mieszkalnych, w tym zwłaszcza salonu lub sypialni. Coraz częściej jednak wykorzystuje się je także na tarasach, zamiast foteli, krzeseł lub sof ogrodowych.

Co je wyróżnia? Narożniki sprawdzają się świetnie na dużych tarasach. Zapewniają tam miejsce do siedzenia dla większego grona osób, a przy tym organizują przestrzeń i wydzielają strefę do rekreacji. Na mniejszych tarasach z kolei narożniki pozwalają lepiej wykorzystać dostępny metraż i zapewnić komfort siedzenia dla większej grupy osób.

Standardowe meble czy produkty wielofunkcyjne?

Nowoczesne narożniki przyjmują różne formy, jak widać to świetnie choćby na przykładzie wyposażenia od Bazkar.pl.

Bez trudu da się znaleźć klasyczne, standardowe rozwiązania w kształcie litery „L”, które ustawia się na tarasach jako praktyczne meble do siedzenia dla większego grona. Innym wariantem są narożniki tworzone z elementów modułowych. Dzięki takiej konstrukcji, da się łatwo dopasować mebel do konkretnych potrzeb, bądź zmienić układ poszczególnych fragmentów w zależności od bieżącej sytuacji.

Nie zapominajmy też o tym, że narożniki to meble wielofunkcyjne. Oprócz miejsca do siedzenia, mają także często schowek na różne przedmioty, które pragnie się trzymać pod ręką na tarasie.

Najmodniejsze rozwiązania na taras – narożniki a aranżacja ogrodu

W zależności od prywatnych upodobań oraz stylu, w jakim urządzono cały taras, można zdecydować się na nieco inne narożniki. Dostępność tego typu produktów jest naprawdę spora.

Pojawiają się zarówno narożniki:

  • drewniane,

  • rattanowe,

  • z tworzyw sztucznych.

Układa się na nich miękkie i dekoracyjne poduszki, które nie tylko podnoszą komfort siedzenia, ale także wpływają na wygląd całej strefy do wypoczynku.

Pojawiają się zatem minimalistyczne i proste narożniki nowoczesne, utrzymane w stonowanej kolorystyce, które idealnie wpisują się w większość ascetycznych przestrzeni. Zwolennicy rozwiązań klasycznych mogą natomiast wybrać drewniane lub plecionkowe narożniki, zdobione wielobarwnymi poduchami, choćby z motywem liści lub kwiatów. Dla zwolenników tarasów glamour pojawiają się proste konstrukcje oraz efektowne poduchy w najmodniejszych wzorach i kolorach.

Narożniki do ogrodu – modny pomysł na wygodny taras

Narożniki to praktyczne i wygodne meble do siedzenia, które świetnie sprawdzają się na przydomowych tarasach. Gwarantują komfort dla wszystkich osób przebywających na tarasie oraz budują przytulny nastrój w przestrzeni, która przecież ma być pięknym i funkcjonalnym miejscem do relaksu w przydomowym terenie.

Post Author: Mirek