Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wiele prac budowlanych odbywa się na pewnej wysokości, potrzeba zatem odpowiedniego sprzętu który podniesie pracowników na odpowiednią wysokość. Mogą być to prace związane z elewacją przy domu, naprawą rynny.

Wykorzystywane są także przez konserwatorów w przypadku lamp ulicznych, naprawy linii wysokiego napięcia można z nich przycinać gałęzie na drzewach. Ich zastosowanie jest bardzo uniwersalne, potrafią dotrzeć do miejsc trudno dostępnych. Istnieje wiele rodzajów platform, mogą być to platformy nożycowe, które podnoszą w pionie, jak również rozwiązania gdzie kosz znajduje się na wysięgniku teleskopowym. Oczywiście platformy posiadają ruchome podwozie, dzięki czemu mogą łatwo manewrować. Do użytku na zewnątrz odpowiednią platformę roboczą można zamontować na przyczepie lub ciężarówce. W ten sposób narzędzie może być transportowane na duże odległości do miejsca użytkowania. Istnieją również platformy z gąsienicami. Można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i w budynkach. Gąsienice lepiej rozkładają ciężar niż koła, dzięki czemu nie grzęzną w gruncie. Można spotkać także platformy umieszczone na podwoziu wagonu kolejowego, które służą do napraw trakcji. Wyróżnia się dwa rodzaje wysięgnika platformę nożycową lub teleskopową. W przypadku platformy podnoszonej nożycowo, mechanizm podnoszący faktycznie bierze swoją nazwę od klasycznej pary nożyczek.

Tego rodzaju urządzenia zazwyczaj posiadają maksymalny zasięg 30 metrów, i udźwig około 750 kilogramów. To wystarczy aby podnieść kilku pracowników, wraz z narzędziami, czy częściami zamiennymi. Często posiadają napęd elektryczny, i są bardzo mobilne. Przydaje się to w trudno dostępnych miejscach. Obszary zastosowania podnośnika nożycowego są bardzo zróżnicowane. W budynku nadaje się do prac kontrolnych i konserwacyjnych oraz prac przy sufitach sufitach. Do użytku na zewnątrz, na przykład przy pracach elewacyjnych, myciu okien lub montażu znaków czy dużych powierzchni reklamowych. Kluczową zaletą podnośnika nożycowego jest duża platforma robocza. Umożliwia to wykonywanie pracy wymagającej wielu pracowników jednocześnie. Jeżeli potrzebujemy tego rodzaju urządzenia, nie musimy go kupować można je wynająć https://vtech.com.pl/wynajem-podestow-ruchomych.

Post Author: Mirek