Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wiele osób wie, że jeśli montuje się panele fotowoltaiczne to trzeba to robić na dachu. Tylko, że jeśli to ogromna farma składająca się z paneli to dach nie wchodzi wtedy w grę.

To byłoby nawet niebezpieczne obciążać tak dach, a poza tym, jeśli ma być sto paneli to, jaki to miałby być dach żeby się zmieściły? To, dlatego wtedy montuje się takie urządzenia na gruncie, ale jak to zrobić? Na pewno trzeba będzie bardzo dobrze całość zamontować, bo tutaj panele nie są chronione przed podmuchami. Trzeba tak wykonać stelaż żeby był odporny na wiatrem i nie przewrócił się niszcząc całą instalacje, bo to oznacza poważne koszty, a na to nie chcemy sobie pozwolić. Na szczęście nie trzeba nic samodzielnie wykonywać, nie trzeba kombinować takiego stelażu, który ma trzymać panele, bo wszystkim zajmuje się firma, która bardzo dobrze zna realia naszego klimatu i jest w stanie wszystko zrobić tak żeby było bezpiecznie i pewnie.


Montaż paneli na dachu

O wiele częściej można spotkać zamontowane panele na dachu. Jeśli dach jest spadzisty i ma dużą powierzchnię to na pewno takie rozwiązanie jest jak najbardziej przydatne i warto się nad nim zastanowić. Tutaj również solidne przykręcenie całości ma znaczenie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i trzeba zrobić wszystko żeby zapewnić je na jak najwyższym poziomie. W tym przypadku też bardzo pomocna będzie firma, która się tym zajmuje, bo wiemy, że oni do wszystkiego się bardzo dobrze przygotują. My tylko im zlecamy taką usługę i czekamy aż panele fotowoltaiczne znajdą się na naszym dachu. Więcej informacji o tym gdzie montować panele można znaleźć na stronie internetowej https://sunergo.pl/blog/fotowoltaika-na-gruncie-czy-dachu/ i warto tam zajrzeć. Dowiemy się, jakie są zalety jednej formy montażu i drugiej. Na pewno warto skontaktować się z firmą, która się tym zajmuje, a oni doradzą nam, co w naszym przypadku będzie najlepszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem. My chcemy przecież uzyskać jak najlepszy efekt, dlatego ma to dla nas bardzo duże znaczenie.

Post Author: Mirek