Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wykańczanie wnętrz jest niekiedy czasochłonne. Każde pomieszczenie jest specyficzne i wymaga odpowiednich materiałów. Sucha zabudowa ma na celu pomóc nam zarówno przy montażu, jak i przy dopasowaniu elementów do danego pomieszczenia. W tym celu warto zdecydować się na gotowe prefabrykaty z płyty GK. Gdzie się je wykorzystuje?

Prefabrykaty gipsowe – gdzie się je stosuje?

Materiały z płyty gipsowo-kartonowej to coraz częsty wybór, na który decyduje się wiele wykonawców. Dzięki swoim właściwościom są powszechnie wykorzystywane do zabudowy i wykończenia pomieszczenia.
Tego rodzaju prefabrykaty z płyty GK możemy najczęściej spotkać przy różnych elementach: rury, kominki, a nawet wanny. Jednakże odnajdują one swoje zastosowanie również przy produkcji płytek, podwieszanych sufitów, czy też paneli ściennych 3D.
Gotowe systemy gipsowe są produkowane przez takie firmy jak Flexgips, która od lat już tworzy materiały budowlane najwyższej klasy. Dzięki takiemu wyborowi możemy przyśpieszyć wykańczanie wnętrz do nawet 70%! Wszystko to dzięki właściwościom, jakie wykazują prefabrykaty. Gotowe elementy nie wymagają dodatkowego wytapiania ani szpachlowania narożników. Przygotowane do montażu ułatwiają pracę ekipy budowlanej i ograniczają ryzyko popełnienia błędu.

Sufity podwieszane z prefabrykatów

Sucha zabudowa służy nie tylko do budowania ścianek działowych. Systemy gipsowe są także wykorzystywane w przypadku podwieszanych sufitów. Wykonane z prefabrykatów są nie tylko wytrzymałe, ale mogą być dowolnie dopasowane do pomieszczenia.
Sufity podwieszane stosujemy, kiedy zależy nam na optycznym powiększeniu przestrzeni, jak i na wytłumieniu hałasu, czy też poprawie akustyki. Każdy pokój jest jednak inny i nie zawsze montaż płyt budowlanych jest łatwy. Dlatego warto zdecydować się na gotowe elementy z płyty gipsowo-kartonowej, które z łatwością mogą być zamontowane do danego pomieszczenia.

Panele ścienne z gotowych elementów

Kolejnym przykładem, gdzie możemy zastosować gotowe systemy gipsowe GK to panele ścienne 3D. Pozwalają one na niebanalne wykończenie wnętrz, tworząc unikalne kompozycje przestrzenne. Dodatkowa gra świateł wywołuje ciekawy efekt trójwymiarowości.
Wykonane z prefabrykatów cechują się trwałością konstrukcji oraz łatwym montażem. Tego rodzaju panele gipsowe mogą być dopasowane do każdej przestrzeni. Dowolność kombinacji oraz mnogość różnych wzorów i kolorów sprawia, że znajdą one zastosowanie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i w tych tradycyjnych.

Post Author: Mirek