Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Braki w uzębieniu czy wady zgryzu to poważny problem, którego nie należy lekceważyć. Zdrowe zęby to podstawa prawidłowego funkcjonowania, ale również swoista wizytówka. Zepsute zęby czy ubytki w tkance uzębienia mogą prowadzić do poważniejszych zmian w jamie ustanej oraz skutecznie szkodzą nawet najszerszemu uśmiechowi. Jeśli tradycyjna pomoc dentystyczna nie wystarcza, należy zwrócić się do specjalisty od protetyki. W jakich sprawach pomoże nam protetyk i ile zapłacimy za standardowe usługi w gabinetach stomatologicznych? Sprawdź protetyka cennik Warszawa.

Protetyka cennik Warszawa – dla kogo?

Protetyka przychodzi nam z pomocą w momencie, gdy profilaktyka i leczenie dentystyczne nie są już w stanie uratować zębów. Warto pamiętać, że ubytki w uzębieniu znacząco wpływają na proces przeżuwania. Jeśli nie jesteśmy w stanie prawidłowo rozdrabniać pokarmu, działa to negatywnie na procesy trawienne. W przypadku niepokojących zmian w uzębieniu warto kontrolnie udać się do protetyka, by wstępnie ocenił stan uzębienia i wskazał konieczne zabiegi. Taka specjalistyczna porada na terenie Warszawy będzie nas kosztować w granicach 100 zł. Protetyka cennik Warszawa to oczywiście inne realia finansowe, dlatego za usługi świadczone w stolicy zapłacimy nieco więcej. W zależności od przypadłości, lekarz przeprowadzi nas przez proces odtwarzania pierwotnych warunków zgryzowych, konieczny po stracie naturalnego uzębienia lub w wyniku jego poważniejszego uszkodzenia.

Korona na zęby – protetyka cennik Warszawa

Jedną z usług oferowanych przez specjalistów od protetyki jest założenie korony. Ich rolą jest odbudowa zębów, które uległy uszkodzeniu lub zostały zaatakowane przez próchnicę. Najlepszej jakości korony są wykonane z porcelany, choć wiążą się one z niemałym wydatkiem. Cena zależy od materiału, z jakiego wykonana jest korona, rozmiaru a także umiejscowienia zęba. Za koronę porcelanową na metalu zapłacimy ok. 900 zł. Oczywiście protetyka cennik Warszawa oznacza nieco wyższe stawki, w porównaniu do mniejszych miast. Jeśli wyłożenie gotówki nie stanowi dla nas problemu, warto zastanowić się nad koroną porcelanową pełnoceramiczną. Wówczas musimy się liczyć z wydatkiem zaczynającym się od ok. 1500 zł. w górę. Wycena jest oczywiście zależna od gabinetu i doświadczenia specjalisty. Dużą rolę odgrywa również lokalizacja, w jakiej zdecydujemy się na tę usługę. Ceny warszawskie będą wyższe w stosunku do cenników z gabinetów położonych w mniejszych miejscowościach.

Gdy przyjdzie czas na protezę – protetyka cennik Warszawa

Usługą, z której często korzysta się podczas wizyty u protetyka, jest proteza. Zastępuje ona brakujące zęby i najczęściej staje się idealnym rozwiązaniem dla ludzi w starszym wieku. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość wyjmowania i ponownego umieszczania w jamie ustnej. Warto zaznaczyć, że dzięki postępowi technologii stomatologicznej, obecne protezy wyglądają niezwykle naturalnie. Ich zakładanie jest o wiele wygodniejsze, niż w dawnych latach, nie należy zatem się ich obawiać. Protezy całkowite kosztują od 1000 zł. Przeznaczone są dla pacjentów, którzy nie mają już zdrowych zębów na żuchwie. Najpopularniejsze są te akrylowe, osiadające. Taka proteza powinna być idealnie dopasowana, tak by nie powodowała odleżyn i nie stanowiła zagrożenia dla śluzówki. Jeśli interesuje nas protetyka cennik Warszawa, znajdziemy w Internecie wiele ciekawych ofert.

Protetyka cennik Warszawa – ile zapłacimy za protezę szkieletową?

Innym rodzajem jest proteza szkieletowa. Kosztuje ona znacznie więcej, niż proteza całkowita. Jej ceny w dobrych gabinetach na terenie Warszawy zaczynają się od ok. 1300 zł. Polega ona na uzupełnieniu ubytków zębowych. Dzięki odpowiedniemu umocowaniu na klamrach jest niezwykle stabilna i nie pozwala na naruszanie zdrowych zębów. To idealne rozwiązanie dla osób, które np. straciły pojedynczego zęba, a ubytek jest tak rozległy, że niemożliwe staje się założenie mostka. Protezę szkieletową, podobniej jak całkowitą, można wyjąć z jamy ustnej. Ważne, by w obu przypadkach pamiętać o dokładnym i regularnym czyszczeniu. By zorientować się, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, oraz ile za nie zapłacimy, wystarczy wpisać w przeglądarce protetyka cennik Warszawa.

Post Author: Mirek