Site Loader

Nowoczesna kuchnia to nie tylko styl, ale przede wszystkim funkcjonalność. Podczas jej urządzania nie możemy myśleć wyłącznie o jej wyglądzie, ale przede wszystkim o tym aby była wygodna i praktyczna. Przed procesem jej planowania musimy się zastanowić nad tym w jaki sposób będziemy ją użytkować, ile osób będzie z niej korzystać oraz nad dodatkowymi funkcjami, które będzie miała zadanie pełnić. Być może ze względu na ograniczoną przestrzeń, będzie pełniła funkcję jadalni? Jeśli nie gotujemy regularnie posiłków, a raczej zamawiamy je do domu możemy pominąć wiele rozwiązań, które dla zapalonych kucharzy będą niezbędne.

Najnowsze trendy w urządzaniu kuchni

Rosnące zainteresowanie gotowaniem i zdrowym odżywianiem zaowocowało dużą uwagą przywiązywaną do aranżacji kuchennego wnętrza. Gdy myślimy o nowoczesnej kuchni najczęściej mamy na myśli otwarte wnętrze z wyspą kuchenną, oddzielającą kuchnię od salonu lub jadalni. Częstym zabiegiem łączącym się z ideą otwartej strefy dziennej jest łączenie wszystkich pomieszczeń o tym przeznaczeniu tymi samymi panelami lub płytkami podłogowymi. Największą popularnością cieszą się meble o minimalistycznej formie z niewidocznymi uchwytami, zintegrowane z nowoczesnym sprzętem AGD. Często wybieramy te o wysokim połysku, w jasnych odcieniach, chociaż w ostatnim czasie w trendach pojawiają się również te o kontrastowych kolorach. Tworząc projekt kuchni nie zapominajmy o dopasowaniu mebli do naszych potrzeb np. odpowiedniej liczbie szafek do przechowywania zapasów. Oczywiście musimy pamiętać, że armatura kuchenna musi być dopasowana do pozostałych elementów. 

Jak wybrać sprzęt AGD?

Jeśli zależy nam na spójnym estetycznie, eleganckim ale też funkcjonalnym pomieszczeniu, powinniśmy zdecydować się na sprzęty AGD w zabudowie. Czeka nas wybór nowoczesnej lodówki, piekarnika i zmywarki – o ile znajdziemy na nią odpowiednią przestrzeń. Jeśli mamy do dyspozycji małe wnętrze, a gotowanie nie jest naszym ulubionym zajęciem, spokojnie możemy zastąpić zmywarkę dwukomorowym zlewozmywakiem dopasowanym stylistycznie do naszej kuchni.

Ważną kwestią jest też decyzja dotycząca płyty indukcyjnej. Pomimo jej estetycznych walorów, rzadko jest ona wybierana przez kulinarnych pasjonatów, przekonujących o tym, że nic nie jest w stanie zastąpić żywego ognia w trakcie przygotowywania tradycyjnych potraw.

Odpowiednio dobrane dodatki

Akcesoria kuchenne, szczególnie te używane najczęściej stanowią ważny element wystroju nowoczesnej kuchni – nie mogą więc być przypadkowe. Piękna, nowoczesna deska do krojenia i moździerz będą pełniły funkcje dekoracyjne. Nie zapominajmy także o tym, że drobiazgi takie jak dozowniki detergentów lub kubki czy pojemniki na sztućce mogą skutecznie zaszkodzić nawet najbardziej dopracowanemu projektowi. Warto zainwestować też w odpowiednio dopasowane tekstylia kuchenne – takie jak ściereczki i rękawice, które podkreślą wybrany przez nas styl. Idealnym dopełnieniem każdego kuchennego wnętrza będą żywe zioła, która oprócz swojej funkcji ozdobnej, przepełnią nasze wnętrze wspaniałym aromatem.

Więcej informacji na: https://mestspj.pl/

Post Author: Mirek