Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Profesjonalny kołowrotek dobrej marki będzie służył przez wiele długich lat. Wybór ten niewątpliwie odpłaci się bezawaryjnym użytkowaniem, a także zapewni przyjemność w czasie łowienia ryb. Tak naprawdę nie trzeba wydawać majątku, by móc kupić dobry kołowrotek.

Rodzaje kołowrotków

Podstawowy podział kołowrotków dotyczy szpuli. Wyróżnia się wobec tego kołowrotki z ruchomą szpulą i ze stałą szpulą. Wśród tych pierwszych są kołowrotki muchowe, które są przeznaczone do łowienia na muchę, a także multiplikatory do wędkarstwa castingowego, jerkingowego i morskiego. Inny podział dotyczy hamowania. Stąd wyróżnia się kołowrotki z przednim hamulcem oraz kołowrotki z tylnym hamulcem. Różnią się między sobą budową.

Parametry kołowrotków i materiały

Najważniejsze parametry dotyczą przełożenia, ilości łożysk, pojemności szpuli, a także masy. Materiały, które służą do produkcji kołowrotków to najczęściej grafit, aluminium oraz duraluminium.

Warto zwrócić uwagę na funkcje

Kołowrotek może posiadać szereg dodatkowych funkcji, jak chociażby elektroniczny licznik głębokości, silnik elektryczny oraz sygnalizator brań. Funkcje te są całkiem przydatne, szczególnie dla zaawansowanych wędkarzy i bardzo często przez nich wybierane.

Jak kupić kołowrotek przez Internet?

Teraz, by kupić kołowrotek nie trzeba iść do sklepu stacjonarnego, których jest dziś coraz mniej. Można to zrobić przez Internet i jest to bardzo wygodny sposób. Trzeba w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania dotyczące parametrów, zastosowanych materiałów i dodatkowych funkcji. Należy również ustalić, do czego konkretnie będzie służył. Wybierając kołowrotek w Internecie trzeba dokładnie zapoznać się z pełną specyfikacją każdego z nich. Warto też poradzić się sprzedawcy, aby mieć pewność, że dokonany wybór jest faktycznie tym trafionym.
Jeżeli już wiesz czego potrzebujesz, koniecznie zajrzyj na stronę https://wedkarskifart.pl, gdzie możesz znaleźć niejeden naprawdę dobry i atrakcyjny cenowo kołowrotek, który posłuży przez długi, długi czas.

Post Author: Mirek