Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Od lat pianki izolacyjne są cenione ze względu na swoje właściwości izolacyjne oraz oferują trwałość, oszczędność energii i kontrolę wilgoci. Dzięki temu tego rodzaju rozwiązania są bardzo przyjazne dla środowiska.

W domu jednorodzinnym ważnym wydatkiem są koszty związane z ogrzewaniem lub też chłodzeniem domu. W źle zaizolowanym budynku będziemy płacić wysokie rachunki za ogrzewanie, w lecie wysokie koszty mogą być związane z klimatyzacją w budynku. Izolacja piankowa może pomóc obniżyć rachunki za energię, zmniejszając wymianę ciepła przez ściany czy też przez poddasze. W przypadku dachów z blachy izolacja będzie bardzo ważna, trzeba właściwie zaizolować powierzchnię znajdująca się pod blachą, dzięki temu wykonamy bardzo szczelną powłokę. Inną zaleta pianki jest odporność na wilgoć, kiedy wilgoć przechodzi przez ściany, może pojawiać się pleśń. Prawidłowo nałożona warstwa pianki będzie bardzo dobrze chroniła budynek. Będzie to dużo tańsze niż usuwanie grzyba, z domu, często w tym celu trzeba rozebrać cześć konstrukcji dachu, zdjąć płyty gipsowo-kartonowe, i zabezpieczyć powierzchnię środkiem grzybobójczym.

Pianka kryje bardzo dokładnie, dlatego też będzie znacznie lepszym pomysłem niż styropian, bardzo dobrze może przykryć wszystkie nierówności budynku.

Może dobrze przykryć wszystkie kanały, którymi prowadzona jest elektryczność, ogrzewanie czy też hydraulika. Dzięki temu można wyeliminować straty ciepła w miejscach trudnodostępnych. Oczywiście ocieplenie pianką posiada jeszcze jedną ważną zaletę. Producenci izolacji piankowych dodają do swoich produktów środki zmniejszające palność, aby zapobiec wybuchowi pożaru, ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia i zminimalizować uszkodzenia spowodowane pożarem. Obecnie pianka nakładana jest za pomocą specjalnych agregatów pod ciśnieniem, dzięki temu pianka rozkładana jest równomiernie, sprawna ekipa potrafi zaizolować cały dach i poddasze w ciągu jednego dnia roboczego. Sprawia to że jest to najszybsza metoda ocieplania budynków.

Post Author: Mirek