Site Loader

Ozon może posłużyć jako skuteczna broń w globalnej walce z COVID-19. Dzięki swoim właściwościom doskonale nadaje się do zwalczania różnego rodzaju wirusów i bakterii.

Ozon wytwarzany przez generatory ozonu lub elektrostatyczne oczyszczacze powietrza może dotrzeć do każdego zakątka, co jest duża zaletą przykładowo sterylizacja ultrafioletowa może przebiegać tylko w górę i w dół, pozostawiając niektóre miejsca niesterylizowane. Chemiczne środki dezynfekujące, mogą być nie tylko szkodliwe dla ludzkiego ciała, ale także pozostawiać ślady. Skuteczność ozonu w zwalczaniu bakterii i wirusów zależy nie tylko od jego stężenia, temperatury, wilgotności i czasu ekspozycji, ale także od szczepów bakterii. Ozon, chociaż bardzo skuteczny w sterylizacji i dezynfekcji, powoduje dyskomfort lub podrażni błonę śluzową, gdy osiągnie określony poziom stężenia. Dlatego jeżeli stosujemy ozonowanie należy robić to przy pustych pomieszczeniach. Specjalistyczne firmy zajmujące się ozonowaniem posiadają urządzenia które można włączyć z opóźnieniem, dziki temu można będzie wcześniej opróżnić pomieszczenie. Aby uzyskać odpowiednie stężenie należy pomieszczenie uszczelnić, a przed wpuszczeniem do niego ludzi przewietrzyć.

Dobrym pomysłem będzie jego użycie w zatłoczonych szpitalach, fabrykach, miejscach publicznych, zamkniętych środkach transportu publicznego i domach.

To, czy ozon może właściwie działał, zależy od możliwości kontrolowania jego poziomów stężenia. Lotny gaz jest łatwy do wytworzenia, ale trudny do kontrolowania na pewnym poziomie, dlatego też należy użyć specjalistycznych czujników. Jeśli ozonem można kontrolować na bezpiecznym poziomie za pomocą tanich i skutecznych środków, ozon może być powszechniej wykorzystywany w wielu miejscach. Podczas epidemii sugeruje się, że możemy rozsądnie podnieść standardy dotyczące poziomu ozonu w pomieszczeniach i spróbować zastosować ozon do dezynfekcji i sterylizacji w pomieszczeniach. Jeżeli szukamy więcej informacji na ten temat warto sprawdzić wyniki różnego rodzaju badań na stronach internetowych.

Post Author: Mirek