Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Dążysz do tego, żeby miejsce, w którym mieszkasz, pracujesz lub wypoczywasz było piękne i komfortowe? Prawdopodobnie co pewien czas czujesz potrzebę zmian – remontu, przemeblowania lub przynajmniej odświeżenia wnętrza. W takiej sytuacji warto sięgnąć po tkaniny drukowane, z których można wykonać rozmaite dekoracje i elementy użytkowe. Sprawdź 5 naszych inspiracji.

Tkaniny drukowane zachwycają różnorodnością wzorów i kolorów. Jednocześnie nie sposób odmówić im wytrzymałości – mają optymalną gramaturę, są odporne na ścieranie, mechacenie oraz piling, a ich jakość potwierdzają certyfikaty Oeko-Tex. Dlatego, chcąc odświeżyć wnętrza, warto sięgnąć po materiały, które nadają się do szycia zasłon, poszewek dekoracyjnych lub obijania siedzisk w meblach. Dzięki temu szybko i efektownie odmienisz wizerunek każdego pomieszczenia. A co możesz zmodyfikować?

1. Nowe zasłony w salonie

Korzystając z gładkich lub wzorzystych tkanin zasłonowych, można uszyć nowe przesłony okienne. Dzięki dużej gramaturze materiałów, która wynosi od 240 do nawet 320 g/m² skutecznie chronią wnętrza przed nagrzewaniem i blokują przenikanie światła słonecznego. Na tle gładkich ścian świetnie prezentują się przesłony wykonane z tkaniny z motywami orientalnymi, rustykalnymi, kwiecistymi lub art deco.

2. Odświeżona narzuta w sypialni

Estetycznie zasłane łóżko to największa ozdoba sypialni. Do zakrycia pościeli i materaca warto użyć pięknej narzuty o odpowiedniej sztywności. Jeżeli wnętrze jest stonowane i utrzymane w podobnej kolorystyce, to możesz zaszaleć z wyborem tkaniny i postawić na motywy zwierzęce czy geometryczne.

3. Zmienione obicie fotela i kanapy

Siedziska na kanapie i fotelu szybko się zużywają. Aby odzyskały dawny blask i prezentowały się jak nowe, zmień ich obicie. W tym celu sięgnij po tkaniny plamoodporne, które są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ mają ograniczone wchłanianie wody i innych płynów.

4. Dekoracyjne poduszki

Niewielka zmiana, a cieszy oko! Nowe poduszki dekoracyjne w pokoju dziecka lub gościnnym stworzysz przy pomocy tkanin drukowanych, zdobionych estetycznymi wzorami lub jednolitymi. Warto, aby materiał był antybakteryjny i miał certyfikat Oeko-Tex.

5. Materac po liftingu

Materac w Twoim łóżku stracił swoją elastyczność i odkształcił się? O ile problemem nie jest zbita pianka czy uszkodzone sprężyny, o tyle możesz spróbować odrestaurować go przy pomocy tkaniny materacowej. Rozwiąże to także problem uporczywych zabrudzeń, które trudno usunąć.

Post Author: Mirek