Site Loader

Panele ogrodzeniowe posiadają dwie najważniejsze zalety- atrakcyjną cenę zakupu oraz niezwykle tani montaż.

Domy, osiedla mieszkaniowe, obiekty usługowe, budynki publiczne, siedziby firm, a także skwery i parki. Panele ogrodzeniowe od wielu lat są chętnie stosowane na różnego typu posesjach. Co decyduje o ich popularności? To przede wszystkim świetny stosunek jakości do ceny.

Rodzaje ogrodzeń

Płoty otaczające posesje mogą mieć różną formę. Najprostszym i najtańszym sposobem na ogrodzenie działki jest zwykła siatka ogrodzeniowa. To jednak rozwiązanie mało estetyczne i nietrwałe. Elegancko prezentują się ogrodzenia drewniane, ale są to już dużo droższe konstrukcje, które dodatkowo wymagają pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Ciekawym rozwiązaniem są ogrodzenia betonowe, ale ten rodzaj płotów nie sprawdza się we wszystkich typach posesji. Trwałe i eleganckie są ogrodzenia murowane oraz z kutego żelaza, ale ten rodzaj płotów wymaga skomplikowanych prac wykonawczych – ich stawianie wiąże się więc ze sporymi kosztami.

Panele ogrodzeniowe i ich zalety

Większości wymienionych wyżej wad pozbawione są panele ogrodzeniowe. To konstrukcje, które możemy nabyć w formie gotowych do złożenia konstrukcji. Są łatwe w montażu, nie wymagają zamawiania skomplikowanych projektów ani poszukiwania wykonawców. Możemy od ręki kupić je w sklepie lub hurtowni albo zamówić bezpośrednio u producenta. Panele są też bardzo trwałe. To metalowe konstrukcje złożone z zespawanych prętów. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie straszne im niekorzystne czynniki pogodowe, skutecznie opierają się korozji i praktycznie nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych. Co ważne, bez problemu możemy zakupić też pasujące do nich bramy wjazdowe i furtki różnych typów.

Atrakcyjna cena

Do budowy takiego płotu nie musimy zatrudniać wysoko wykwalifikowanych fachowców. Montaż możemy wykonać sami pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio przygotujemy teren oraz dobrze osadzimy słupki ogrodzeniowe. Wszystko to sprawia, że panele ogrodzeniowe są najbardziej uniwersalnymi rodzajami płotów na rynku ogrodzeń.

Post Author: Mirek