Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Bez względu na to, czy dysponujemy dużym korytarzem, czy też małym, wąskim przedpokojem, z pewnością uda nam się stworzyć efektowne wnętrze. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, których stosowanie ułatwi urządzanie i pomoże wykorzystać dostępne miejsce. Od czego zacząć? Najlepiej od przeczytania naszych wskazówek, które ujęliśmy w formie pięciu zasad.

5 zasad aranżacji przedpokoju

Bez względu na to, czy dysponujemy dużym korytarzem, czy też małym, wąskim  przedpokojem, z pewnością uda nam się stworzyć efektowne wnętrze. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, których stosowanie ułatwi urządzanie i pomoże wykorzystać dostępne miejsce. Od czego zacząć? Najlepiej od przeczytania naszych wskazówek, które ujęliśmy w formie pięciu zasad. 

Rozjaśnij mały przedpokój

Jeśli mamy do dyspozycji mały przedpokój, warto urządzić go w jasnych barwach. Jasne ściany i podłoga powiększą optycznie całe pomieszczenie, a dodatki wybierzmy albo równie jasne, albo kontrastowe. Doskonałym pomysłem jest urządzenie przedpokoju w kolorze białym. Na tle białych ścian może wówczas stanąć biała, seledynowa lub jasnoszara szafa (w zależności od tego, jaki styl aranżacji wybierzemy), a także komoda czy konsolka. Chcąc dodać mocniejszego akcentu do takiego wnętrza, warto powiesić w nim na przykład lustro w czarnej ramie lub też wieszak z czarnych, metalowych prętów. Przedpokój to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia, dlatego najlepiej do pomalowania ścian użyć tu farby lateksowej lub ceramicznej, które są plamoodporne. Ewentualne zabrudzenie wystarczy zmyć wtedy delikatnie wilgotną gąbką. 

Maksymalnie wykorzystaj dostępne miejsce

Przedpokój służy nam zwykle tylko do zdejmowania i wkładania butów i wierzchnich okryć. Dlatego też uważamy, że dostępną przestrzeń trzeba tu maksymalnie wykorzystać, i to najlepiej na dużą, zabudowaną szafę. Dzięki temu wszystkie ubrania czy buty będzie można schować, zyskując porządek. W przeciwnym razie, jeśli na przykład zdecydujemy się na otwarty wieszak i otwartą półkę na buty, w niedługim czasie miejsca te będą zabałaganione. Dobrym rozwiązaniem do przedpokoju są też wąskie szafki na buty, a także ławeczki z otwieranym siedziskiem. Pod siedziskiem znajduje się wówczas schowek, w którym można wygonie przechowywać na przykład akcesoria i środki do czyszczenia butów. Więcej pomysłów i inspiracji związanych z aranżacją przedpokoju można znaleźć na https://www.dekoportal.pl/pomieszczenia/przedpokoj  

Stosuj różne faktury

Obecnie dużą popularnością cieszy się trend urządzania pomieszczeń w jednym kolorze, na przykład białym, kremowym lub beżowym. To świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku niewielkich wnętrz. Warto tu jednak pamiętać o tym, że aby taka stylizacja była efektowna, trzeba zastosować różne faktury powierzchni, dzięki czemu przedpokój zyska głębię. Dobrym sposobem na jej uzyskanie jest zastosowanie tapety z fakturą i powieszenie na ścianie lustra z idealnie gładką ramą w tym samym kolorze, co tapeta. Pięknie będzie też wyglądać na tle (na przykład) szarej, gładkiej ściany, tak zwana garderoba, czyli ławeczka z pikowanym oparciem sięgającym aż do półki na czapki. Białe, chropowate płytki na podłodze będą z kolei pięknie się prezentować w połączeniu z białą, gładką powierzchnią frontów meblowych. 

Otwórz przedpokój na inne pomieszczenie

Mały, wąski przedpokój, który często możemy znaleźć zwłaszcza w blokach, nie zaprasza do wejścia. Jeśli jednak pozbawimy go drzwi i otworzymy na przykład na kuchnię, zyskamy dużo przestrzeni, a cała aranżacja nabierze nowoczesnego charakteru. Co więcej, jeśli w przedpokoju nie było miejsca na szafę, można ją będzie postawić w kuchni, dzięki czemu okrycia wierzchnie nie będą zalegać na zewnętrznych wieszakach. Urządzając przedpokój połączony z innym pomieszczeniem warto pamiętać o tym, by całość była urządzona spójnie, i to zarówno pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym. 

Stosuj odpowiednie oświetlenie

W dużym, przestronnym korytarzu bez obaw można powiesić kryształowy żyrandol, zwłaszcza jeśli wnętrze urządzone jest w stylu klasycznym, glamour albo industrialnym. W przypadku małego przedpokoju jednak lepiej jest postawić na minimalizm. Tu doskonale sprawdzą się punkty świetlne na suficie, kinkiety, a także listwy LED. W przedpokoju warto zamontować żarówki emitujące białe światło. Zbyt ciemne oświetlenie, o nazbyt żółtym odcieniu, może robić przytłaczające wrażenie.

Post Author: Mirek