Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Badając regularnie swoje piersi, masz szansę na wczesne wykrycie zmian, które mogą być niebezpieczne. Niestety wiele kobiet, w ogóle tego nie robi w obawie przed tym, ze wykryją u siebie nowotwór. Często są to kobiety, które w ogóle nie znają swojego ciała i każdy dotyk powoduje u nich strach. Zapominają o tym, że w pewnych okresach cyklu piersi są nabrzmiałe, wrażliwe na dotyk i jest to zupełnie normalne.

Naucz dziecko

Dlatego, jeśli masz córkę, powinnaś już w wieku około 18 lat – czyli pod koniec dojrzewania – nauczyć ja samodzielnie badać swoje ciało. Po kilku miesiącach, będzie potrafiła odróżnić zmiany hormonalne związane na przykład z okresem od zgrubień, które pojawiły się nagle i niespodziewanie. Powinnaś tez obserwować brodawki. Niepokój mogą budzić, wciągnięte lub nienaturalnie sterczące brodawki. Wypryski na skórze w okolicy piersi, czy zmiany ropne powinny bezwzględnie skłonić Cię do wizyty lekarskiej. Wiele jest kobiet, które celowo nie badają swojego biustu w obawie, ze znajdą niepokojące zmiany.


Ważna profilaktyka

Zapominają o tym, ze piersi bada się po to, by tych zmian nie wykryć. Konsekwencje takiego strachu, pokazują statystyki, które mówią, ze każdego roku na raka piersi umiera ponad 5 tysięcy kobiet. Dzieje się tak dlatego, ze trafiają do lekarza zbyt późno, kiedy zmiany onkologiczne sa już w zaawansowanym stadium . Niestety, amputacja piersi nie zawsze pomaga, ponieważ obserwuje się przerzuty do innych narządów. Kobiety obawiają się właśnie tego, ze nowotwór piersi, zawsze wiąże się z amputacja. Nie zawsze tak jest. Wiele zmian podczas szczegółowych badań, typu biopsja – okazuje się zupełnie łagodnych.

Czasami jest to wręcz zwykłe zapalenie. Jeśli zmiany sa niewielkie, stosuje się terapie farmakologiczne, czasami skojarzone z radioterapia lub chemioterapie. Więcej o chorobach możesz poczytać na stronie http://medycyna-leki.pl. Wiele piersi można uratować, a co się z tym wiąże można uratować także życie pacjentek. Dlatego lekarze alarmują, by badanie biustu, stało się dla kobiet nawykiem. Im szybciej nauczymy się poznawać swoje ciało, tym lepiej.

Post Author: Mirek