Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wiek nastoletni to trudny czas nie tylko dla samej młodzieży, ale także dla ich rodziców. Jeżeli stoisz przed wyzwaniem aranżacji pokoju dla swojego dorastającego dziecka, chcemy zdradzić Ci parę sekretów innych osób, które już przez to przeszły. Jeżeli Twoje dziecko jest teraz w okresie nastoletnim, musisz pamiętać, że obecnie jedną z jego największych potrzeb jest możliwość wyrażania siebie. Nastolatkowie często chcą podkreślić swoją indywidualność prawie na każdym kroku. Marzeniem chyba każdego nastolatka jest designerski pokój, w którym z chęcią będzie rozwijać swoje pasje oraz z dumą zapraszać do niego swoich znajomych. Jednak na drodze do wymarzonego wnętrza może stać wiele przeciwności. Sprawdź, czy któreś z nich może dotyczyć także Ciebie!

Aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu

Zazwyczaj w takim przypadku główny problem stanowią skosy oraz słupy konstrukcyjne na środku pokoju. Wielu rodziców także zastanawia się jak poradzić sobie z niewielką ilością dziennego światła oraz niskimi ściankami kolankowymi. W tej sytuacji priorytetem jest dobre rozplanowanie pokoju młodzieżowego. Pracę nad projektem należy zacząć od pomiaru wszystkich ścian, tak aby móc dobrze dobrać meble oraz pozostałe wyposażenie. Pamiętaj, że biurko powinno znaleźć się pod oknem dachowym. Jest to miejsce nauki i rozwoju Twojego dziecka, dlatego powinno do niego docierać jak najwięcej światła dziennego.

W pokoju na poddaszu występują skosy, które są częstą zagwozdką rodziców projektujących pokój dla swojego dziecka. Warto pamiętać, że nie muszą one stanowić problemu. Dobrze zaprojektowany pokój na poddaszu ma bardzo duży potencjał. Przy odrobinie umiejętności można z niego wyczarować przepiękne i klimatyczne miejsce. Pod skosami najlepiej umieścić niskie meble takie jak komodę, niski regał czy łóżko. W ten sposób mądrze wykorzystasz miejsce, a pokój stanie się naprawdę przestrzenny. Łóżka młodzieżowe w sklepie ABC Meble to bogata oferta mebli wypoczynkowych, które znalazły się już w pokoju niejednego zadowolonego nastolatka. Koniecznie przejrzyj całą ofertę tego sklepu!

Aranżacja pokoju młodzieżowego w bloku

Kolejnym wyzwaniem o nieco innym charakterze jest zaprojektowanie atrakcyjnego i funkcjonalnego pokoju młodzieżowego w bloku. Zazwyczaj takie wnętrze nie ma za dużego metrażu. Jak w takim przypadku najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń?

Póki Twoja pociecha to małe dziecko, ograniczony metraż w pokoju nie jest dużym wyzwaniem. Problemy mogą pojawić się nieco później. Wraz z wiekiem dziecka pojawia się coraz więcej dodatkowego wyposażenia, książek czy gadżetów.

W ten sposób nagle każdy centymetr pokoju ma znaczenie. Jeżeli chcesz dobrze wykorzystać tę przestrzeń, warto postawić na łóżko na antresoli. Oprócz tego warto pamiętać, aby pokój był utrzymany w jasnej kolorystyce, która optycznie powiększy to miejsce.

Jak pomalować pokój młodzieżowy?

Przy doborze odpowiedniej kolorystyki wnętrza należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Metraż pokoju
  • Ulubiona paleta kolorów Twojego dziecka
  • Kolorystyka pozostałego wyposażenia

Obecnie odchodzi się od malowania wszystkich ścian danego pomieszczenia w jednym kolorze. Dobrym pomysłem jest postawienie na mocny akcent kolorystyczny na jednej ze ścian. Wielu nastolatków marzy o pokoju, w którym będą znajdować się charakterystyczne elementy związane z ulubionymi postaciami świata muzyki, filmów i seriali. Niech poniesie Was fantazja!

Projektowanie oraz aranżacja pokoju młodzieżowego to z wielu względów duże wyzwanie. Przy tym projekcie należy wziąć pod uwagę szereg kwestii: metraż, preferencje, gust i osobowość swojego dziecka, a także z wyprzedzeniem określić trudności, z jakimi należy sobie poradzić.

źródło zdjęcia: freepik.com

Post Author: Mirek