Site Loader

Podczas urządzania łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wyborowi płytek, kolorów czy faktur. Faktem jest, że to właśnie one mówią najwięcej o naszym guście i wyczuciu stylu. Tymczasem, jeśli łazienka ma być pięknie urządzona i funkcjonalna to należy odpowiednio przemyśleć każdy element projektu.

Łazienka musi być wygodna

W trakcie planowania łazienki warto przemyśleć swoje przyzwyczajenia oraz potrzeby. Na początku określ ilość osób, które będą z niej korzystać. To przełoży się na liczbę ręczników, szlafroków i kosmetyków, potrzebnych domownikom. Łazienka dużej rodziny i ta w mieszkaniu singla mogą mieć tą samą kolekcję płytek ściennych, ale muszą pomieścić inną ilość prania czy urządzeń wymagających zasilania.

Jeżeli w łazience panie wykonują swój makijaż to warto zainstalować tam odpowiednie oświetlenie i duże, wygodne lustro. Dobierając te elementy, należy wziąć pod uwagę m.in wzrost domowników. Dla osób o słabym wzroku dobrym rozwiązaniem może być lusterko na wysięgniku, które można w razie potrzeby do siebie przysunąć. Ważny będzie również dobór odpowiednich szafek lub toaletki do przechowywania wszystkich produktów kosmetycznych.

Po dokładnej analizie swoich przyzwyczajeń i potrzeb łatwiej ustalić priorytety. Niekiedy okazuje się, że układ mieszkania pozwala na wstawienie pralki poza łazienką, dzięki czemu zyskujemy miejsce na dodatkowe szafki, większą wannę czy lepiej zaaranżowaną przestrzeń.

Prysznic czy wanna? 

Kabina prysznicowa otwierana na zewnątrz często preferowana jest ze względu na łatwość czyszczenia. Oprócz tego nie zajmuje tak dużo miejsca jak wanna. Wszystko zależy od tego jak dużym operujemy metrażem. Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej łazienki to nie musisz decydować się  na jedno z rozwiązań! Możesz pozwolić sobie i na wannę i na prysznic. Wówczas, kiedy będziesz mieć dużo czasu możesz wziąć długą i relaksującą kąpiel, a w dni pełne pośpiechu szybki prysznic rozwiąże sprawę!

Czystość to podstawa

Podczas urządzania łazienki, powinniśmy  także zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia wybranych przez nas elementów. Wzorzyste kafelki, będą mniej wymagające od tych gładkich, a wiszący sedes, będzie lepszym rozwiązaniem od stojącego, ponieważ będzie nam łatwiej utrzymać pod nim czystość. Warto też zwrócić uwagę na drzwi prysznicowe – te z matowego szkła będziemy mogli myć trochę rzadziej.

Łazienka to nie tylko pomieszczenie związane z naszą higieną. To miejsce relaksu i przygotowań do mniejszych lub większych wyjść. Podczas procesu planowania sprawmy aby w przyszłości odpowiadała naszym zwyczajom, nawykom i upodobaniom.

Więcej informacji na https://mestspj.pl/

Post Author: Mirek