Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Życie w stylu eko jest coraz bardziej modne. Coraz więcej osób z większą świadomością podchodzi do segregowania odpadów, wyznaje zasadę „zero waste” i wybiera zdrowe, nieprzetworzone produkty. Stawiają także na naturalne kosmetyki i ekologiczne środki czystości. Wszystko w trosce o naszą planetę.

Dlaczego warto dbać o środowisko?

Życie w zgodzie z naturą jest bardzo ważne. Środowisko naturalne stanowi bowiem nasze otoczenie. Jeżeli nie zadbamy o jego czystość, skazani będziemy na życie w otoczeniu zdewastowanych lasów, zaśmieconych oceanów i smogu. Dlatego bardzo ważne jest wykształcenie w sobie nawyków, dzięki którym każdego dnia przyczynimy się do działań proekologicznych.

Bądź eko – metoda małych kroków

Bycie proekologicznym warto rozpocząć od niewielkich zmian w swoim codziennym życiu:

• zużywaj mniej wody (ogranicz długość pryszniców, oszczędzaj wodę podczas zmywania naczyń);
• nie zanieczyszczaj powietrza (samochód zamień na rower lub publiczny środek transportu);
• segreguj odpady;
• oszczędzaj prąd (jeżeli sprzęty elektryczne nie są przez ciebie używane w danym momencie odłączaj je od prądu);
• nie kupuj plastikowych toreb i opakowań (na zakupy zabieraj ze sobą własną, płócienną torbę oraz szklane opakowania);
• postaw na zdrową żywność;
• wybieraj tylko naturalne kosmetyki i ekologiczne środki czystości.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne środki czystości?

Sporo osób starając się żyć proekologiczne pomija temat związany z produktami, których używa do mycia naczyń, prania ubrań czy sprzątania. To błąd! Zmieniając nawyki, warto również zrobić porządek w swojej spiżarni z chemią sprzątającą. Powinny znaleźć się tam ekologiczne środki czystości, które nie zagrażają środowisku. Tego typu produkty powstają bowiem na bazie surowców odnawialnych, takich jak na przykład: naturalne mydło i alkohol. Szczególną rolę odgrywają w nich preparaty biologicznie czynne. Dzięki zawartości bakterii i enzymów działają długofalowo, nie tylko czyszcząc, ale i zapobiegając zapychaniu instalacji sanitarnych. Są przy tym bezpieczne dla biologicznych oczyszczalni ścieków. Ich zaletą jest także niewystępowanie reakcji alergicznych, takich jak podrażniania skóry czy układu oddechowego, u osób sprzątających oraz użytkowników sprzątanych pomieszczeń.

Ekologiczne sprzątanie z Cleantec

Szeroki wybór ekologicznych produktów do sprzątania proponuje Cleantec. To hurtownia środków czystości, która swoją ofertę kieruje zarówno do gospodarstw domowych, jak również do firm, szkół, szpitali oraz innych instytucji. Z całym asortymentem firmy można zapoznać się na cleantec.com.pl.

Post Author: Mirek