Site Loader

Bramy segmentowe biją obecnie rekordy popularności wśród naszych klientów. Doskonale rozumiemy jednakże panujący obecnie trend, bowiem konsumenci dochodzą do wniosku, iż tego typu produkty nie tylko zajmują nie wiele miejsca dzięki zastosowaniu przez producentów niewielkiego, lekkiego stelaża, ale także są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu niż bramy tradycyjne.

Jest to spowodowane przede wszystkim implementacją wysoce wydajnych, cichych oraz niepodatnych na uszkodzenia mechaniczne rolek i prowadnic, które to sprawiają że zarówno otwieranie jak i zamykanie bramy prowadzącej na podwórze, do garażu lub też do magazynu nie stwarza jakichkolwiek problemów.

Sam proces możemy jednakże dodatkowo usprawnić podejmując decyzję o wyposażeniu produktu w specjalny napęd automatyczny z siłownikami. Zniweluje to konieczność samodzielnego dbania o otwieranie i zamykanie takiej bramy oraz da nam gwarancję, że za każdym razem zostanie on szczelnie zamknięty, dzięki czemu nie wystąpi ryzyko, że do wnętrza obiektu dostanie się osoba niepowołana.

Kiedy już postanowimy, że brama segmentowa jest rozwiązaniem, które wręcz idealnie wpisze się w nasze oczekiwania, warto skontaktować się ze sprzedawcą oferującym tego typu produkty wykończeniowe i upewnić się, że model, który zamierzamy nabyć wykonany jest z doskonałej jakości materiałów niepodatnych na uszkodzenia mechaniczne o które przy codziennym użytkowaniu nietrudno. Jak informuje nas przedstawiciel producenta, firmy EKO OKNA; wytrzymałe a jednocześnie lekkie segmenty metalowe będą bowiem gwarancją eleganckiego wyglądu wyrobu, łatwości jego otwierania i zamykania, a także żywotności. Szczególnie ta ostatnia jest kluczowa dla posiadaczy garaży i magazynów, którzy po zamontowaniu bramy pragną mieć pewność, iż będzie ona im służyła przez wiele kolejnych lat i nie wystąpi konieczność wymiany produktu na nowy, co z kolei wiązałoby się z niemałymi wydatkami, na które niejednokrotnie posiadacz danej przestrzeni użytkowej nie jest w stanie sobie pozwolić.

Rozmawiając ze sprzedawcą nie zapomnijmy także zagadnąć o specyfikę ramy oraz o możliwość zastosowania w produkcie systemu automatycznego zamykania i otwierania bramy – warto bowiem wiedzieć, że niekiedy jest to funkcjonalność opcjonalna, a niektóre modele nie pozwalają na montaż siłowników i napędzającego je silnika z uwagi na ich nietypową konstrukcję. Równie istotną kwestią jest dokładne zmierzenie wnęki, w której ma zostać zamocowany produkt – rzadko kiedy zdarza się, że ma ona charakter standardowy, a więc może wystąpić konieczność wykonania bramy od podstaw na specjalne zamówienie. Jeżeli chcemy zapewnić pełne bezpieczeństwo naszego garażu i magazynu jednocześnie zabezpieczając go przed przedostawaniem się do wnętrza wody, śniegu lub zanieczyszczeń, warto wydać nieco więcej na zakup w pełni spersonalizowanej bramy segmentowej. Inwestycja taka bardzo szybko się nam zwróci, szczególnie jeżeli z danej przestrzeni korzystamy regularnie celem świadczenia usług lub oferowania konsumentom towarów związanych z branżą, w której operujemy!

Post Author: Mirek