Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Jeśli jesteś zupełnie nowy w świecie ekologicznego ogrodnictwa, prawdopodobnie myślisz, że kilka wskazówek na temat ekologicznego ogrodnictwa ogromnie ci pomoże, abyś mógł zacząć uprawiać własne organiczne rośliny.

Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć ekologiczne przedsięwzięcia ogrodnicze.Projektując swój ogród, wybieraj rośliny o wysokiej wydajności, takie jak pomidory i zioła. Te przedmioty pozwolą Ci zmaksymalizować dostępną przestrzeń w Twoim ogrodzie. Im więcej produktów możesz uprawiać w domu, tym więcej pieniędzy możesz co miesiąc zaoszczędzić na rachunku spożywczym, więc opłaca się wiedzieć, co przyniesie Ci najwięcej korzyści.Dzieląc lub przenosząc roślinę, upewnij się, że korzenie są chłodne i wilgotne. Korzenie są najbardziej delikatną częścią rośliny i są niezwykle wrażliwe na światło i ciepło. Przykryj korzenie ciemną plastikową torbą, jeśli planujesz nie przenosić rośliny od razu.Chroń swoje sadzonki przed mrozem w glinianych doniczkach. Wczesna wiosna to niebezpieczny czas na nowy ogród. Chcesz jak najszybciej uruchomić swoje rośliny, aby zapewnić sobie dużo czasu na wzrost, ale pojedynczy mróz może zniszczyć Twoje kruche sadzonki. Aby chronić swoje maleńkie rośliny przed mrozem w nocy, po prostu umieść małą, odwróconą glinianą doniczkę na każdej sadzonce. Izolują od zimna i chronią przed wiatrem.Zdywersyfikuj rodzaje roślin, które uprawiasz w swoim ogrodzie. Ciesz się własnymi ekologicznymi produktami dzięki tym wskazówkom

Jeśli wyhodujesz w swoim ogrodzie tylko jeden rodzaj rośliny i zostanie on zarażony chorobą, cały ogród może zostać zniszczony.

Ponadto, jeśli uprawiasz tylko pomidory, pamiętaj, że zaledwie 14 roślin pomidora może zapewnić roczny zapas pomidorów dla dwóch osób.Pamiętaj, aby podlewać plaster pomidora nie częściej niż raz na pięć do siedmiu dni. Jednak, kiedy robisz wodę, pamiętaj, aby grunt dobrze namoczyć. Pomidory najlepiej radzą sobie, gdy gleba jest głęboko wilgotna, w przeciwieństwie do wielu roślin, które częściej preferują lekkie zaparowanie. Pamiętaj też o podlewaniu ziemi, a nie roślin.Podczas uprawy ziemniaków upewnij się, że wybierasz odmianę o zawartości skrobi, która odpowiada sposobowi ich gotowania. Im więcej skrobi jest w ziemniaku, tym suchszy i bardziej łuszczący się będzie po ugotowaniu. Ziemniaki nadające się do zacierania zawierają około 7% skrobi. Te ziemniaki szybko się gotują i zachowują wysoką zawartość wilgoci, dzięki czemu są łatwe do zmiażdżenia. Pieczone ziemniaki mają zawartość skrobi od 15% do 18%, a smażone ziemniaki mają najwyższy poziom (22%).Ogrodnictwo nie musi kończyć się na wiosnę. Sadzenie jesienią może pomóc w uzyskaniu pięknego, tętniącego życiem ogrodu, gdy znikną zimowe śniegi. Niektóre rośliny, które dobrze rosną jesienią, to chryzantemy, jarmuż i astry. Kolejną zaletą sadzenia jesienią jest to, że cebulki potrzebują mniej nawozu i podlewania, co pozwala zaoszczędzić dodatkowe koszty.Aby pozbyć się jednocześnie chwastów i domowych śmieci, użyj rozdrobnionej poczty jako nawozu. Weź podarte kawałki poczty, zmocz je i połóż w swoim ogrodzie. Zapobiegnie to wzrostowi chwastów w miejscach, w których zostaną ułożone, a także pomoże twoim roślinom w walce z chorobami.Jak widać z powyższej listy wskazówek, ogrodnictwo ekologiczne może być bardzo przydatne w uzyskiwaniu najlepszych i najświeższych produktów z twoich roślin. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, nie będziesz już nowy w świecie ogrodnictwa ekologicznego, ale staniesz się ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa ekologicznego.

Post Author: Mirek