Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Transport i dystrybucja mają kluczowe znaczenie przy planowaniu handlu międzynarodowego. Wybór odpowiedniego środka transportu jest niezbędny, aby zapewnić, że import lub eksport jest wydajny i opłacalny.

Istnieją cztery sposoby importu i eksportu z zagranicy – drogowy, kolejowy, lotniczy i morski. Dokonując wyboru, musisz również zdecydować, czy samodzielnie zająć się logistyką, czy zlecić pracę spedytorowi. Na decyzję o wyborze rodzaju transportu wpłyną różne czynniki, w tym wymagania Twojej firmy, kraj docelowy oraz rodzaj importowanych lub eksportowanych towarów. Rozmiar i waga przewożonych towarów wpłyną na koszt transportu. Jeżeli produkt musi dotrzeć do celu bardzo szybko, wpływa to na rodzaj usługi dostawy, z której korzystasz, a także wpływa na koszty, ponieważ wysyłanie towarów drogą powietrzną jest znacznie droższe niż drogą morską czy lądową. Na przykład Europa ma dużą sieć kolei i żeglugi śródlądowej, ale możesz napotkać na problemy, jeśli miejsce docelowe jest szczególnie odległe. Jeśli planujesz import lub eksport i wolisz nie zarządzać logistyką samodzielnie, możesz zaangażować spedytora.

Spedytorzy oferują szeroki zakres wiedzy i usług, w tym konsolidację mniejszych przesyłek, aby zaoszczędzić czas i pieniądze, szczegółową znajomość zasad i przepisów, których musi przestrzegać Twoja firma, działanie jako pośrednik podczas transportu na nowe terytorium, oraz aranżowanie i obsługa multimodalnych systemów transportowych, w zależności od potrzeb przy użyciu kilku różnych metod transportu. List CMR jest listem przewozowym, który potwierdza, że przewoźnik, czyli firma transportu drogowego, otrzymał towary i że istnieje umowa przewozu między przedsiębiorcą a przewoźnikiem. Jeśli przewozisz towary drogami, musisz znać dokument CMR, świadectwo odbioru spedytorów, system TIR i nadchodzące zmiany legislacyjne. Coraz częściej międzynarodowe podróże handlowe są intermodalne, a spedytorzy odgrywają kluczową rolę koordynacyjną. Wiele frachtów drogowych jest zorganizowanych w ten sposób. Możemy skorzystać z usług przewozowych firmy Ekspo Trans do Finlandii.

Post Author: Mirek