Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Piękny uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Właśnie dlatego bardzo istotne jest to, aby w odpowiedni sposób dbać o swoje uzębienie. Jednak co zrobić, gdy nie pomagają wybielające pasty, płukanki czy gumy do żucia?

W obecnych czasach jest bardzo szeroki dostęp do wielu różnych metod wybielania zębów. Jednak tą najbardziej skuteczną, a przede wszystkim najbezpieczniejszą jest wizyta w gabinet stomatologiczny Wrocław. Wszelkie środki, które można zakupić w drogeriach, czy też aptekach sprawdzają się ewentualnie do podtrzymania efektu po wybielaniu zębów u profesjonalisty.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym?

Wybielanie zębów Wrocław najczęściej odbywa się z użyciem preparatów o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru. Taki zabieg pozwala na otrzymanie bardzo dobrych efektów, jednak warto pamiętać również o tym, że niektóre osoby mogą mieć szkliwo odporne na wybielanie. Pierwszym krokiem dentysty jest ocenienie stanu zębów, a następnie oczyszczenie ich z płytki nazębnej oraz wszelkich złogów. Istotnym elementem jest zabezpieczenie dziąseł specjalnym środkiem, ochroni on je przed działaniem preparatu do wybielania, który nakłada się na zęby na około dwadzieścia minut. Następnie może (ale nie musi) nastąpić naświetlanie lampami. Dentysta ocenia efekty i może powtórzyć zabieg do uzyskania pożądanego odcienia zębów. Pacjent po wybielaniu przez trzy dni powinien unikać jedzenia potraw, które mogą barwić, takich jak czerwone wino, czy też jagody. Warto także stosować specjalne, łagodne płukanki po myciu jamy ustnej.

Czy istnieją efekty uboczne?

Wybielanie zębów może się wiązać z efektami ubocznymi, takimi jak nadwrażliwość zębiny oraz podrażnienie dziąseł. Występują one jednak tylko u niewielkiej części pacjentów. Aby zminimalizować ryzyko ich wystąpienia warto skorzystać z usług profesjonalistów, jakich znaleźć można w klinika stomatologiczna Wrocław Omnident. Część dolegliwości może ustąpić już po kilku dniach od całkowitego zakończenia wybielania. Podrażnienia dziąseł zdarzają się najczęściej przy zabiegu z wykorzystaniem nakładek, czy też po użyciu środków dostępnych w aptekach oraz drogeriach. Najpewniejszą oraz najbezpieczniejszą metodą jest wizyta u profesjonalnego dentysty, który oceni stan zębów i dobierze odpowiednie stężenie środka wybielającego.

Post Author: Mirek