Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Drzwi zewnętrzne nowoczesne – podstawowe informacje

Najlepszymi drzwiami zewnętrznymi są te spełniające oczekiwania wszystkich domowników. Dla tych, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, będą to drzwi zewnętrzne antywłamaniowe. W przypadku domów energooszczędnych albo pasywnych sprawdzą się skrzydła o właściwych parametrach izolacyjnych. Jeśli bardzo ważna jest dla Ciebie cisza, zwróć uwagę na akustykę. Na co jeszcze zwracać uwagę, gdy kupuje się drzwi zewnętrzne nowoczesne?

 1. Drzwi zewnętrzne nowoczesne
 2. Grubość skrzydła drzwi zewnętrznych

Gdy kupujesz drzwi wejściowe zewnętrzne, zwróć uwagę na ich budowę oraz zastosowane materiały.

Drzwi zewnętrzne nowoczesne

Wybór drzwi to dla wielu osób nie lada wyzwanie. Co tak naprawdę powinno charakteryzować nowoczesne drzwi zewnętrzne? Co brać pod uwagę przy zakupie? Na nowoczesne drzwi zewnętrzne składa się szereg właściwości, które zapewniają maksymalną wytrzymałość skrzydła drzwiowego przy maksymalnie ergonomicznym zastosowaniu materiałów do ich produkcji oraz zachowaniu modnego wzornictwa. Najpopularniejsze materiały używane do produkcji takich drzwi to:

 • stal;
 • drewno;
 • aluminium.

Zabezpieczenie dostępu do naszego mieszkania albo domu jest jednym z najistotniejszych zadań, które powinny spełniać drzwi zewnętrzne. Drzwi antywłamaniowe, przynajmniej te wysokiej jakości, powinny spełniać szereg wymogów. W tym miejscu warto dodać, że w przypadku wolnostojących domów same drzwi antywłamaniowe to za mało, by liczyć na niezawodne zabezpieczenie naszego domu. Złodzieje mogą się dostać do naszego domu także przez np. okno. Konieczne jest więc właściwe zabezpieczenie całej stolarki otworowej domu przy jednoczesnym użyciu systemów monitoringu oraz alarmu. Podobnie sprawa wygląda, gdy mamy drzwi energooszczędne – w pojedynkę nie pomogą nam tej energii zaoszczędzić. Niezbędne jest dostosowanie do tego całej nieruchomości, włącznie z oknami, wentylacją, grubością muru i wieloma innymi rzeczami. Zanim będzie można nazwać dom „energooszczędnym”, trzeba poświęcić sporo czasu i pieniędzy. W przyszłości zaowocuje to jednak zmniejszeniem stałych rachunków za zużycie mediów oraz ochroną środowiska naturalnego.
Na drzwimartom.pl znajdziesz wiele różnych modeli drzwi wykonanych w technologii hybrydowej. Wybór najlepszego modelu może być różny w zależności od osobistych potrzeb i preferencji zamawiającego. Szeroki wybór drzwi sprawi, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Grubość skrzydła drzwi zewnętrznych

W trakcie wybierania drzwi pod uwagę bierze się kilka elementów. Kolor, kształt, styl są istotne, ale równie istotne są parametry techniczne wybieranych drzwi. Większość z nich ma bardzo duże znaczenie, a niestety są często pomijane. Jedną z ważnych kwestii jest grubość skrzydła drzwi zewnętrznych. Zastanawiasz się, jaką wybrać? W obiegowej opinii panuje przekonanie, że im jest grubsze skrzydło, tym drzwi są lepsze – trwalsze, cieplejsze i oczywiście bezpieczniejsze. Jednak nie zawsze jest to prawdą. Rzeczywiście grubsze skrzydło umożliwia użycie większej ilości materiału izolacyjnego, np.  wełny mineralnej albo styropianu. Istnieje także sporo innych czynników mających wpływ na współczynnik izolacyjności termicznej. Są to przykładowo:

 • jakość i liczba uszczelek;
 • rodzaj ościeżnicy i progu;
 • materiał poszycia skrzydła;
 • sposób łączenia poszczególnych elementów, który eliminuje albo nie mostki termiczne.

Duża grubość drzwi zewnętrznych wpływa też na zwiększenie ich ciężaru. Zbyt ciężkie skrzydło mocno obciąża zawiasy oraz ościeżnicę, co może doprowadzić do ich szybszego zużycia albo w skrajnych sytuacjach do opadania skrzydła. W trakcie konstruowania drzwi bardzo ważne jest znalezienie „złotego środka”, czyli optymalnego doboru każdego z elementów w taki sposób, by osiągnąć maksymalne korzyści techniczne w bezpieczny sposób.
Oceniając jakość drzwi, nie powinno się skupiać tylko na grubości skrzydła. Najlepszym sposobem jest obiektywne porównanie parametrów technicznych z badań, które wszyscy producenci mają obowiązek wykonać oraz udostępnić klientom. Warto też stawiać na renomowanych producentów, którzy działają na rynku od wielu lat i cieszą się dużą popularnością oraz uznaniem wśród klientów.
Na polskim rynku zazwyczaj spotyka się drzwi, których grubość skrzydła ma od 55 do 90 mm. Wybranie między nimi zależy już od indywidualnych potrzeb danego użytkownika i tego, w którym miejscu drzwi będą zamontowane. Inną grubość będą miały drzwi do domu jednorodzinnego, a inną do mieszkania.
Jeżeli chodzi o wybór drzwi wejściowych z witrażami uzupełniającymi styl domu, pod uwagę powinno się brać kilka czynników, w tym:

 • styl architektoniczny swojego domu – warto wybrać witraż, który z nim współpracuje’
 • rozważenie schematu kolorów wnętrza swojego domu i zdecydowanie się na witraże wzmacniające te odcienie;
 • projekt witraża uzupełniający estetykę danej przestrzeni, niezależnie od tego, czy jest ona bardziej tradycyjna, współczesna czy może gdzieś pomiędzy. 

Post Author: Mirek