Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Obecnie dużą popularnością cieszą się kotły pelletowe, które zasilane są jak sama nazwa wskazuje za pomocą pelletu który jest spalany w wysokiej temperaturze, dzięki temu powstaje energia cieplna pozwalająca na ogrzanie naszego domu.

Oczywiście jest to kocioł który składa się z paleniska, specjalnej obudowy, możemy znaleźć także modele z różnego rodzaju podajnikami, także automatycznymi które z pewnością ułatwiają załadunek kotła. Podajniki sprawiają iż cała obsługa jest bardzo łatwa, możemy zatem wsypać większą ilość pelletu, natomiast kocioł będzie automatycznie dosypywać w miarę potrzeb.

Nowoczesne systemy ogrzewania budynków

Nowoczesne kotły zasilane pelletem

Granulat drzewny, pellet, jest dobrym paliwem odnawialnym. Jest idealnym zastępnikiem dla oleju opałowego i w wielu krajach Unii Europejskiej, jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w segmencie paliw energetycznych wyprzedzając w dynamice rozwoju olej opałowy w Niemczech, Austrii czy Szwecji. Jest to paliwo o średnicy od 5 do 8 mm i długości 20-30 mm uzyskiwane, przez naturalny proces prasowania trocin, różnych odpadów powstających przykładowo w tartakach. Zaletą jest niska zawartość popiołu 1-5% co powoduje że kotły grzewcze będą bardzo rzadko czyszczone. Wartość opałowa sięga 18 MJ na kilogram, ogrzewanie nimi porównywalne jest do ogrzewania sezonowanym drewnem.

Pellety są spalane w urządzeniach grzewczych które posiadają bardzo zaawansowane instalacje w których zazwyczaj zamontowany jest automatyczny system podawania paliwa. Dostarczanie kolejnych partii paliwa może odbywać się za pomocą sprawdzania temperatury, jeżeli temperatura spadnie poniżej określonej wartości wówczas podajnik może automatycznie dosypywać pellet do kotła. Dzięki temu zostanie uzupełnione paliwo, nadal będzie powstawało ciepło ze spalania.

Jeżeli poszukujemy kotła do tego rodzaju ogrzewania , możemy wejść na stronę internetową https://thermshop.pl/pl/c/KOTLY-PELLETOWE/1062, znajdziemy tam ofertę bardzo interesujących kotłów które zasilane są pelletem, będą bardzo skutecznie odgrywały nasz budynek, może być to dom jednorodzinny. Z pewnością zautomatyzowanie podajnika sprawi iż będzie on wymagał mniej obsługi, będziemy mogli tak już zastosować wiele nowoczesnych rozwiązań, jak przykładowo zarządzanie temperaturą przy pomocy aplikacji w naszym telefonie komórkowym.

Post Author: Mirek