Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Schody drewniane są popularnym wyborem wśród właścicieli budynków mieszkalnych i komercyjnych.

Drewno, które zostanie użyte do produkcji schodów, powinno spełniać specjalne wymagania, powinno być suche i mieć nie więcej niż 10% wilgoci. Do produkcji schodów, a zwłaszcza stopni, należy używać litego drewna, jak klon, dąb, modrzew czy buk. Za materiał miękki uważa się sosnę lub lipę. Ponieważ podczas wchodzenia po schodach piony są używane codziennie, doświadczają zwiększonych obciążeń ściernych i szybko ulegają zniszczeniu.

Dlaczego warto wybrać drewniane schody

Czym się kierować wybierając drewnianą klatkę schodową

Schody drewniane wyglądają bardzo oryginalnie, kiedy stopnie są zamontowane w taki sposób, że sprawiają wrażenie, jakby wyrastały ze ściany. Pomimo tego, że projekt wizualny wydaje się bardzo delikatny i nie budzi zaufania, jest bardzo wytrzymały. Ta metoda mocowania jest ulubiona w stylu hi-tech, industrialnym i skandynawskim. Mocowanie schodów drewnianych za pomocą belek nośnych to najbardziej powszechny, uniwersalny i niezawodny sposób na instalację klatki schodowej. W zależności od szerokości projektu może potrzebować jednej lub dwóch belek.

Same stopnie schodów drewnianych mogą mieć różnorodny kształt, a schody mogą się rozszerzać, zwężać lub być proste. Taka różnorodność wzorów, kolorów, kształtów jest również mocnym argumentem przemawiającym za wyborem schodów drewnianych do budynków mieszkalnych czy komercyjnych. Ponieważ prosta klatka schodowa zapewnia dobrą widoczność schodów, prawdopodobieństwo upadku lub niewłaściwej instalacji schodów są mniejsze. W przeciwieństwie do tego, zakrzywione klatki schodowe często wymagają dużej uwagi podczas wchodzenia lub schodzenia oraz planowania montażu.

W celu zwiększenia niezawodności w konstrukcji do produkcji schodów stosuje się drewno o prostym słoju i bez sęków. Więcej o schodach drewnianych przeczytasz w artykule na stronie http://schodywewnetrzne.yblog.pl/dokad-sie-udac-po-nowoczesne-drewniane-schody/. Ale w niektórych przypadkach można użyć drewna z wadami, sękami lub popękanego drewna, a w tym przypadku najważniejsze jest przestrzeganie prawidłowej technologii obróbki drewna. Taka technika jest popularna we wnętrzach w stylu wiejskim lub skandynawskim oraz industrialnym. Ważne jest, aby przy wykańczaniu schodów nakładać specjalne lakiery i oleje, ponieważ nie wszystkie farby nadają się do tego procesu. Należy wziąć pod uwagę, że głównym kryterium doboru jest twardość i odporność drewna na ścieranie.

Post Author: Mirek