Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kiedy nadejdzie czas, aby Twoje dziecko przeniosło się z łóżeczka do pierwszego łóżka, będziesz trzeba wybrać najlepsze dostępne łóżko i materac, które zapewnią spokojny sen.

Większość dzieci przenosi się, gdy mają od półtora do 3 lat, przy wyborze pierwszego łóżka dziecka zastanowiliśmy się nad kilkoma rzeczami. Wybór pierwszego łózka będzie bardzo ważny, pamiętajmy że dziecko przez cały czas będzie się rozwijało, w związku z tym musi zapewniać właściwą pozycję w czasie snu. Trzeba także opamiętać o wygodnym materacu, który musi być dopasowany do wagi, trzeba pamiętać że przede wszystkim musimy wybrać model pasujący wielkością do łóżka. Trzeba brać także pod uwagę miękkość, dobrym pomysłem jest materac ze sprężynami kieszeniowymi. Łózko musi być także bezpieczne, dlatego też powinno być dość niskie, aby wejście do niego nie sprawiało problemów. Można także wybrać model, który będzie posiadał boczne zabezpieczenie przed wypadnięciem. Oczywiście warto wybrać solidny drewniany model, a raczej powinno się unikać modeli z płyty pilśniowej. Dobrym pomysłem jest lite drewno liściaste, które będzie doskonałym pomysłem na bardzo wytrzymałe łóżko.

Warto wybrać styl łóżka odpowiedni do pokoju dziecka i innych mebli.

Łóżka nie służą tylko do spania, powinny także nadać charakteru pokoju Twojego dziecka i wtopić się w wystrój. Warto wybrać łóżko z zagłówkami, ponieważ świetnie wyglądają na każdym modelu, dobrze wybrać miękkie zagłówki. Oczywiście łózka mogą mieć różne formy, w przypadku łóżek dla dorosłych są to dość klasyczne stelaże. W przypadku pokoju dziecięcego można wybrać coś ciekawszego, może być to łóżko które będzie kojarzyło się z motywem bajkowym. Może być to także łóżko domek, które może posiadać nawet zadaszenie, z pewnością będzie to ciekawy pomysł na urozmaicenie pokoju dziecięcego. Kiedy wybieramy łózko trzeba dobrze zmierzyć pokój i wybrać miejsce w którym będzie stało łóżko dziecięce. Trzeba także brać pod uwagę fakt, że dzieci szybko rosną.

Post Author: Mirek