Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Cena to jedno z najistotniejszych kryteriów w czasie wyboru drzwi wejściowych. Warto jednak dokładniej zastanowić się nad tym zakupem, ponieważ to właśnie one chronią nas przed potencjalnymi złodziejami. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Na rynku możemy spotkać się z drzwiami zewnętrznymi wykonanymi z drewna, stali, aluminium czy PCW. Najpopularniejsze są produkty stalowe. Charakteryzują się swoją trwałością oraz niewysoką ceną. Ich rama jest drewniana lub stalowa z blaszanymi pokryciami. W niektórych wypadkach są wykończone okleinami drewnopodobnymi, a w innych po prostu polakierowane farbami. Droższe egzemplarze cechuje drewniane wykończenie. Ich wadą jest problem z ocieplaniem ze względu na ich niemały współczynnik przenikania ciepła. Czym charakteryzują się pozostałe egzemplarze?

Drzwi wejściowe z PCW

Drzwi wykonane z tego materiału charakteryzują się dobrymi parametrami cieplnymi. Jest to najtańsze rozwiązanie i właśnie dlatego cieszą się ogromną popularnością. Ich wielką zaletą jest prostota dopasowanie do bramy garażowej, zewnętrznych rolet czy okien.

Drewniane drzwi wejściowe

Drzwi drewniane w przeciwieństwie do wyżej wymienionych to dość drogi produkt. Ich ościeżnica oraz rama wykonana jest z drewnianej klejonki, a skrzydła są pokryte płytą HDF lub wiórową albo sklejką. Na ich powierzchni spotkamy się z eleganckim fornirem z sosny, dębu czy mahoniu. Cechują je bardzo dobre właściwości cieplne.

Aluminiowe drzwi wejściowe

Jest to najdroższy produkt z naszego zestawienia. Ich rama oraz ościeżnica produkowana jest z aluminiowych profili. Skrzydła pokryte są włóknem szklanym lub arkuszami z PCW. Kojarzą się z miejscami publicznymi ze względu na ich trwałość. Mimo tego oferta drzwi, które są produkowane specjalnie do domów jednorodzinnych, staje się coraz obszerniejsza. W większości wypadków są jednak dość zimne. Mogą cechować się naprawdę nie małymi rozmiarami. Pozwalają na tworzenie interesującej przeszklonej strefy wejściowej, która prezentuje się bardzo elegancko.

Jak się okazuje wybór drzwi to dość istotna spraw. Dlatego, zanim wybierzemy najtańszy model, warto rozważyć także inne opcje. Oczywiście zupełnie inny model będzie odpowiedni dla domu jednorodzinnego, a inny dla mieszkań w bloku. Podejmując ostateczną decyzję musimy przemyśleć wszystkie czynniki, które wpłyną na naszą wygodę i bezpieczeństwo, a także na sposób eksploatacji naszych drzwi wejściowych.

Więcej informacji na: https://www.projektplus.com.pl/

Post Author: Mirek