Site Loader

Telewizja przemysłowa sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej. Chroni zarówno nas, jak i nasze mienie przed potencjalnymi złodziejami. Co warto wiedzieć na jej temat? Kiedy jej instalacja jest koniecznością?

Co jest celem telewizji przemysłowej?

Najważniejszym zadaniem telewizji przemysłowej jest podniesienie bezpieczeństwa. Właśnie w takim celu systemy tego typu montowane są w sklepach, bankach, urzędach pocztowych, czy jakichkolwiek innych placówkach publicznych. Monitoring tego rodzaju pozwala na rozpoznanie twarzy, a co za tym idzie, uzyskanie tożsamości ewentualnych włamywaczy. Jeśli dojdzie do przestępstwa telewizja przemysłowa, a w zasadzie nagrania z niej pochodzące umożliwią nam odtworzenie przebiegu zdarzeń, mogą także być materiałem dowodowym.

Jak to działa?

Obraz z każdej kamery jest przekazywany bezpośrednio do miejsca, które nazywamy centralą. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy mają możliwość w bardzo łatwy i wygodny sposób obserwować konkretny obszar i w razie konieczności, są w stanie zareagować w ułamku sekundy. Z głównego punktu, czyli centrali możemy także sterować wybranymi kamerami. System może zostać skonfigurowany w całkowicie dowolny sposób. Liczba kamer może być naprawdę nieduża, wszystko jest zależne od indywidualnych preferencji klienta. Gdy istnieje taka potrzeba, może dojść do rozbudowy systemu oraz jego dostosowania do nowo powstałych zadań. W związku z tym jest to niezwykle elastyczne oraz przyszłościowe rozwiązanie.

Kiedy system monitoringu to konieczność?

Telewizja przemysłowa to system, który pozwala na obserwację danego miejsca z nawet kilkuset kamer. W związku z tym jest to świetna propozycja, kiedy mamy do czynienia z dużymi terenami. Nad jej implementacją powinny zastanowić się duże hale produkcyjne,magazyny, sklepy, markety i inne biznesy gdzie może dojść do uchybień pracowników lub kradzieży mienia. W takich wypadkach monitoring jest absolutnie konieczny. Również użytkownicy prywatni coraz częściej decydują się na zakup systemów bezpieczeństwa – stanowią one doskonałą gwarancję spokoju o własny majątek i znaczne ułatwienie pracy policji.

Montaż systemu zawsze należy powierzyć profesjonalistom z odpowiednim doświadczeniem w tej dziedzinie. Warto również postawić na firmę, która swoim klientom oferuje całodobową obsługę, w przypadku awarii. Dzięki dobrej jakości systemom monitoringowym i profesjonalnej obsłudze nasz sen będzie zdecydowanie spokojniejszy.

Więcej informacji możemy znaleźć na: b2b.dts-system.pl.

Post Author: Mirek