Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wielu ludzi boryka się z problemem niewielkiego przedpokoju. Pragną oni zagospodarować maksymalnie przestrzeń w tej części mieszkania i zastanawiają się, jak sprawić by było jak najbardziej pojemne. W tym wpisie pokażemy jak zaplanować małą garderobę w przedpokoju, aby zyskać dużą ilość miejsca do przechowywania.

Jak stworzyć garderobę w przedpokoju?

Jeżeli chcemy zamienić nasz przedpokój w garderobę, powinniśmy odpowiednio to zaplanować. Ważne jest, aby wykorzystać maksymalnie przestrzeń, którą dysponujemy. Pozwoli nam to uzyskać jak najwięcej miejsca do przechowywania naszych rzeczy. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, aby zostawić miejsce na codzienne czynności, gdyż przedpokój powinien być również przestronny. Wszystko po to, abyśmy mogli swobodnie się ubrać oraz rozebrać po przekroczeniu progu domu lub mieszkania.

Duża szafa na wymiar

Jak w każdej garderobie, kluczem programu powinna być odpowiednio przestronna szafa. To właśnie ona sprawi, że nasz przedpokój przyjmie rolę małej garderoby. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych rozwiązań, jednak nie każdy dysponuje takim metrażem, który pozwoli na aranżację gotowej szafy. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup szafy przygotowanej na wymiar.

Sprawdź ofertę szaf na wymiar w Oleśnicy i zaprojektuj swoją wymarzoną garderobę! https://smolis-meble.pl/szafy-na-wymiar-olesnica/

Odpowiednio zaprojektowana szafa na wymiar pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni od podłogi do sufitu, dzięki czemu na najwyższych półkach będziemy mogli przechowywać rzeczy, po które sięgamy rzadziej. Dodatkowo zyskujemy możliwość zaplanowania rozkładu półek i drążków na wieszaki, co pozwoli nam dopasować sposób segregacji odzieży do naszych preferencji.

Odpowiednie lustro

Nie ma dobrej garderoby bez odpowiednio dużego lustra. W tym przypadku lustro może pełnić dodatkowe zadanie, mianowicie powiększać optycznie przestrzeń. Powinno być na tyle duże, abyśmy mogli obejrzeć w nim całą sylwetkę. Ważne jest to, aby dobrać takie, które nie zniekształca odbicia. Warto umieścić je w miejscu, w którym możemy bez przeszkód stanąć.

Inne meble

Warto również dodać inne meble do naszego przedpokoju. Dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju szafki na buty, które jednocześnie mogą pełnić funkcję siedziska, co ułatwi nam ich ubieranie. Świetnym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar, dzięki czemu dopasujemy je dokładnie do metrażu naszego przedpokoju.

Jeżeli chcesz zamówić meble na wymiar, sprawdź koniecznie ofertę firmy Smolis-meble: https://smolis-meble.pl/meble-na-wymiar-olesnica/

Garderoba w przedpokoju – podsumowanie

Jak widzisz, w prosty sposób możesz zamienić swój przedpokój w garderobę. Wystarczy jedynie odpowiednio rozplanować całe pomieszczenie, aby stworzyć przemyślaną przestrzeń, która pozwoli na zoptymalizowanie miejsca do przechowywania.

Źródło zdjęć: freepik.com

Post Author: Mirek