Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Patrząc na składniki, napoje energetyczne wydają się być częściowo napojem bezalkoholowym i częściowo suplementem odżywczym. W swoim składzie posiadają wiele cukry i kofeiny, co daje nam energii, dzięki temu zyskujemy siłę i wytrzymałość.

Zazwyczaj po wypiciu zyskujemy szybką dawkę energii, korzystają z tego chętnie osoby uprawiające sport, czy też studenci przygotowujący się do egzaminów. Kofeina działa poprzez blokowanie działania adenozyny, substancji chemicznej w mózgu zaangażowanej w sen. Kiedy kofeina blokuje adenozynę, powoduje to odpalenie neuronów w mózgu. Myśląc, że ciało znajduje się w niebezpieczeństwie, przysadka mózgowa inicjuje reakcję organizmu uwalniając adrenalinę. Hormon ten przyspiesza bicie serca, a oczy rozszerzają się. Powoduje również, że wątroba uwalnia dodatkowy cukier do krwioobiegu w celu uzyskania energii. Kofeina wpływa na poziom dopaminy, substancji chemicznej w centrum przyjemności mózgu. Wszystkie te reakcje fizyczne sprawiają, że czujesz, jakbyś miał więcej energii. Tak też działa napój energetyczny mr dark white cola, który posiada w swoim składzie kofeinę. Napoje energetyczne są ogólnie bezpieczne, ale jak większość rzeczy, powinieneś je pić z umiarem. Ponieważ kofeina jest stymulantem co oznacza że spożywanie jej dużej ilości może prowadzić do kołatania serca, lęku i bezsenności może również wywoływać roztrzęsienie i drażliwość. Z czasem kofeina może uzależniać.

Jest również lekiem moczopędnym powoduje, że nerki usuwają dodatkowy płyn do moczu. To pozostawia mniej płynów w ciele. więc picie napoju energetycznego podczas ćwiczeń może wbrew pozorom powodować pragnienie. Jednak picie napojów energetycznych we wskazanych dawkach jest całkowicie bezpieczne i możemy spokojnie je pić. Tego rodzaju napoje zawierają cukier dzięki czemu dodają nam one energię, warto zwrócić uwagę na skład kupując napój tego rodzaju i sprawdzić ile środków zawiera aby nie przesadzić. Zbyt częste picie napojów energetycznych może być niekorzystne dla naszego zdrowia.

Post Author: Mirek