Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Podstawą wyposażenia każdego salonu, są meble wypoczynkowe, które pełnią przede wszystkim funkcję wypoczynkową i relaksacyjną. Na rynku mamy szeroki wybór pod tym względem, warto więc przyjrzeć się tym, które mogą sprawdzić się w naszym salonie.

Jakie meble wypoczynkowe do salonu?

Wybór mebli wypoczynkowych do salonu nie należy do łatwych, z racji tego, że sklepy oferują nam naprawdę szerokie pole możliwości. Wiele będzie zależało przede wszystkim od tego, jak duże jest pomieszczenie, jak wiele wyposażenia możemy do niego wstawić, a także jak duży jest nasz budżet. Narożnik, kanapa czy sofa co lepiej sprawdzi się w salonie doradza abcporady.pl, gdzie opisano najczęściej wybierane rodzaje mebli. Oprócz nich, równie często bierze się pod uwagę także fotele i nierzadko tworzy się całe zestawy wypoczynkowe.

Narożnik do salonu – relaks i wypoczynek

Od kilku lat wielką popularnością cieszą się narożniki, które są niezwykle eleganckie w formie i jednocześnie mogą pełnić kilka różnych funkcji. Za dnia to doskonałe miejsce do relaksu i wypoczynku, a nocą może z powodzeniem zamienić się w łóżko do spania okolicznościowego lub codziennego. Zdecydowana większość narożników ma też funkcję, a także dodatkowe pojemniki na pościel, a czasem nawet półeczki i kieszenie na drobiazgi.

Sofa do salonu jako mebel wypoczynkowy

Obok narożników, sofy także cieszą się dużą popularnością. Charakteryzują się tym, że są nieco niższe, a także mniejsze i mogą, choć nie muszą posiadać funkcji spania. Z założenia miały być meblem do codziennego wypoczynku, jednak obecnie równie często są traktowane jako łóżko do codziennego snu lub dla gości. Mogą występować w różnych wariantach stylistycznych i są bardzo eleganckie. Dla wygody często sofę nazywa się także kanapą i choć ich funkcje i wygląd mogą wydać się bardzo podobne, nie są te same meble.

Kanapa do salonu – czym różni się od sofy?

Można byłoby powiedzieć, że kanapa i sofa to po prostu synonimy dotyczące tego samego mebla, ale tak nie jest. Jest to bardzo uniwersalny mebel o konstrukcji szkieletowej, z nałożoną tapicerką i oparciem sięgającym połowy pleców lub szyi. Zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z możliwością rozłożenia, a dzięki temu dość szybko zamienia się w całkiem wygodne łóżko. Posiada nieco bardziej toporną budowę o wyraźniej zarysowanych kątach, kiedy sofa pod tym względem może poszczycić się bardziej owalnymi kształtami.

Fotele wypoczynkowe do salonu

W parze z narożnikiem, kanapą lub sofą równie często idą także fotele. Te najprostsze to zwykłe tapicerowane poduchy nałożone na drewniany szkielet – są skromne i nie zajmują zbyt dużo miejsca. Choć są też dosyć wygodne, nie da się ich nazwać wypoczynkowymi, ponieważ bardziej przypominają krzesła. Nieco inaczej wygląda to w przypadku mebli całkowicie tapicerowanych, są zazwyczaj większe – wyższe i szersze, a dzięki całościowej zabudowie dają lepsze oparcie dla pleców i całego ciała. Równie często występują one razem z podnóżkiem, choć niektóre meble tego typu mają wbudowaną opcję rozłożenia. Ważne będzie to, aby był miękki i wygodny.

Post Author: Mirek