Site Loader

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo sklepów z kosiarkami do trawy, które posiadają bardzo szeroką ofertę tych urządzeń. Kosiarki ogrodowe różnią się od siebie nie tylko wbudowanymi funkcjami, ale również ceną. Jednak co ważne i o czym należy pamiętać, jest to, aby podczas wyboru odpowiedniej kosiarki ogrodowej kierować się kilkoma ważnymi czynnikami, dzięki którym znalezienie tej odpowiedniej maszyny do ścinania trawy znacznie się przyspieszy. Jakie rodzaje kosiarek ogrodowych można wymienić i czym kierować się przy ich wyborze?

Jakie są rodzaje kosiarek ogrodowych?

Wśród najpopularniejszych kosiarek ogrodowych, które znajdują się w ofercie sklepów znajdują się:

  • kosiarki ogrodowe spalinowe – które są najczęściej wykorzystywane do ścinania trawy w ogrodach o dużej powierzchni. Można nią kosić zarówno niską, jak i wysoką czy mokrą trawę. Dużą zaletą tej kosiarki ogrodowej jest to, że nie wymaga ona dostępu do prądu.
  • kosiarki ogrodowe elektryczne – które działają tylko wtedy, kiedy mają dostęp do prądu. A więc wykorzystanie tej kosiarki ogrodowej jest bardzo ograniczone. Poleca się ją w szczególności do małych ogrodów, które mają w pobliżu dostęp do źródła zasilania.
  • kosiarki ogrodowe akumulatorowe – które zasilane są akumulatorem. Wykorzystuje się je najczęściej do koszenia trawy w niewielkich ogrodach.
  • kosiarki ogrodowe bębnowe – które przeznaczone są w szczególności do koszenia trawników dekoracyjnych. Zawierają one taki mechanizm tnący, który pozwoli ścinać trawę bardzo nisko. Z tego względu, taki rodzaj kosiarek ogrodowych można wykorzystywać tylko wtedy, kiedy podłoże trawnika będzie równe.
  • kosiarki ogrodowe rotacyjne – które ze względu na swój mechanizm tnący (zawierający płaskie i wyprofilowane noże tnące, które obracają się wokół osi pionowej) są w stanie skosić tą wyższą i rzadziej ścinaną trawę.
  • podkaszarki – które są doskonałym urządzeniem do koszenia trawy zarówno w małych ogrodach, jak i w miejscach, gdzie ciężko jest ściąć trawę zwykłą kosiarką ogrodową.

Czym powinieneś kierować się przy wyborze kosiarki ogrodowej?

Chyba każdy właściciel domu chciałby posiadać piękny przydomowy ogródek, w którym mógłby spędzać swój wolny czas. Żeby jednak ten był zadbany, to trzeba regularnie o niego dbać. Jednym z najlepszych rozwiązań, które mogą Ci w tym pomóc, jest koszenie trawy przy pomocy kosiarki ogrodowej. Podstawową zasadą, którą powinno kierować się przy wyborze kosiarki ogrodowej, jest uwzględnienie swoich własnych potrzeb i oczekiwań. Powinieneś w tym przypadku zwrócić uwagę na to, jaka jest powierzchnia Twojego ogrodu i jakie jest jego ukształtowanie powierzchni. Oprócz tego ważnym czynnikiem, który po części wpływa na wybór kosiarki ogrodowej, jest częstotliwość koszenia trawnika oraz czy wokół ogrodu jest dostęp do prądu. Co więcej, decydując się na zakup kosiarki ogrodowej, powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz zrobić ze skoszoną trawą (czy ma zostać ona zebrana, czy może wyrzucana na bok) oraz czy wybierana przez Ciebie kosiarka może charakteryzować się dużą głośnością.

Podsumowując, mam nadzieję, że z powyższych informacji dowiedziałeś się, jakie można wyróżnić rodzaje kosiarek ogrodowych i czym powinno kierować się podczas wyboru takiego urządzenia.

Post Author: Mirek