Site Loader

Piaskowaniu można poddać zarówno przedmioty bardzo małe, jak i dużych rozmiarów.

W przypadku większych przedmiotów, takich jak na przykład ciężarówka, operator może obchodzić go z każdej strony, kierując strumień ścierniwa do woli. Zapewnia to ogromną elastyczność i oznacza, że skomplikowane przedmioty można piaskować tak łatwo, jak na przykład szafki o prostych ścianach.

Jakie obiekty są poddawane obróbce strumieniowo-ściernej?

Na czym polega profesjonalne piaskowanie?

W zależności od zastosowanego medium ściernego, obróbka strumieniowo-ścierna może generować dużo pyłu, chyba że znajduje się w szafie do piaskowania. Szczególnie piasek tworzy bardzo drobny pył, dlatego niezbędny jest kombinezon z kapturem, gogle i aparat do oddychania z maską. Alternatywnie mniejsze przedmioty mogą być w ten sposób czyszczone w zamkniętej komorze do czyszczenia strumieniowego dla systemu zamkniętego, w której medium ścierne może być zatrzymywane, odzyskiwane i poddawane recyklingowi. Pojęcia profesjonalne piaskowanie, śrutowanie i sodowanie mogą być w większości przypadków używane zamiennie. W każdym razie ogólnie piaskowanie odnosi się do użycia na obiekcie drobnych mediów napędzanych ciśnieniem.

Zdecydowanie najczęstszym zastosowaniem dla profesjonalnego piaskowania jest przygotowywanie przedmiotów metalowych do wykończenia, takiego jak malowanie proszkowe, malowanie, lakierowanie lub cynkowanie ogniowe. Podczas nakładania takiego wykończenia najważniejszym kryterium sukcesu jest dokładne przygotowanie docelowej powierzchni. To właśnie zapewnia piaskowanie i co sprawia, że jest to krytyczny element całego procesu w każdym warsztacie produkującym stal. Żywotność twojego sprzętu może się znacznie skrócić, jeśli usterki pozostaną niezauważone przez dłuższy czas. Piaskowanie daje technikom możliwość zidentyfikowania defektów na powierzchni, zanim przejdzie ona przez wykończenie. Wczesne wykrycie wad daje szansę na naprawę powierzchni, co znacznie poprawia jej trwałość.

Ponieważ profesjonalne piaskowanie to metoda szybka i skuteczna nawet na dużych powierzchniach, nic dziwnego że popyt na tego typu usługi rośnie. Piaskowanie można również wykonać na miejscu u klienta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Post Author: Mirek