Site Loader

Na każdym komputerze powinien być zainstalowany system operacyjny, którego zadaniem będzie nadzorowanie całego komputera od strony sprzętowej jak również oprogramowania.

System operacyjny będzie odpowiadał za działanie wszystkich podzespołów, procesora, pamięci RAM, karty graficznej, różnego rodzaju kontrolerów takich jak klawiatura czy mysz. Będzie on zarządzał całością procesów w naszym sprzęcie, dodatkowo będziemy na nim uruchamiali oprogramowanie, łączyli się z internetem, konfigurowalni wszystkie urządzenia wewnętrzne i zewnętrzne. Obecnie najpopularniejszym, najczęściej wykorzystywanym systemem operacyjnym jest Microsoft Windows 10, który zastąpił system Windows 7, oczywiście istniała również wersja Windows 8, która jednak nie przyjęła się zbyt dobrze. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż nowe systemy operacyjne oferują obsługę nowoczesnych urządzeń, takie jak dyski SSD M.2, czy też najnowszych procesorów i kości pamięci. Do tego też wykorzystanie najnowszego systemu operacyjnego będzie tak ważne nie tylko w domu ale także w każdej firmie. Oczywiście niektóre firmy korzystają jeszcze z Windows 7, jeżeli ich oprogramowanie nie jest zbyt wymagające, a sprzęt jest nieco starszy wówczas tego rodzaju system się dobrze sprawdzi. Warto zwrócić także uwagę iż zakup nowego oprogramowania będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami, w przypadku kiedy posiadamy Windows 7 i nie jest nam potrzebny nowy, możemy z niego korzystać nadal, mimo braku aktualizacji i wsparcia ze strony firmy Microsoft. Jakie system operacyjny dla komputera w firmie?

Oczywiście nowy system operacyjny to także wygoda, są one dopracowane tak aby spełniać różne wymagania użytkowników, często wspierają także urządzenia mobilne, takie jak tablety, czy nasze telefony komórkowe.

Poprawiają także prędkość przeglądania Internetu, sprawiają że praca z nim jest bardziej wygodna. Oczywiście kiedy chcemy zakupić systemu Windows 10 dla firmy, musimy zwrócić uwagę na oznaczenia licencyjne. Warto bowiem pamiętać iż Windows 10 z licencją do użytku domowego nie może być wykorzystywany legalnie w firmie. Dlatego też musimy zakupić odpowiednią wersję systemu. Oczywiście możemy zakupić wersję ze sprzętem jest to tak zwana wersja OEM, często kupowana przykładowo z laptopami, pod spodem którego znajdziemy naklejkę z rodzajem Windowsa oraz numerem seryjnym. Tego rodzaju systemy operacyjne możemy zakupić na stronie Teamnet Software – systemy operacyjne. Znajdziemy tam różne rodzaje systemów Windows 10, w zależności od wymagań w naszej firmie możemy zakupić wersję Ultimate czy też Enterprise, które doskonale sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie.

Post Author: Mirek