Site Loader

Miliony ludzi codziennie dają swoim bliskim, przyjaciołom i kolegom bukiet urodzinowy. Ale ważne jest, aby wiedzieć, że niektórych kwiatów nie można dać na urodziny: mogą zdenerwować osobę urodzoną, stworzyć niezręczną sytuację, a nawet zepsuć wakacje.

Aby tego uniknąć, poświęć kilka minut na przeczytanie tego artykułu. Postaramy się wskazać najpopularniejsze i najważniejsze błędy podczas prezentacji bukietu.

Jakie kwiaty kupić?

Przede wszystkim spróbuj dać bukiet świeżych kwiatów. Niech będzie skromniejszy i mniejszy. Ale to jest lepsze niż więdnięcie kwiatów podczas wakacji. Najlepiej zamówić bukiet z wyprzedzeniem, aby kwiaciarnia mogła ułożyć go wyłącznie z najlepszych kwiatów, które mogą dostarczyć w określonym czasie. Nie pakuj kwiatów w celofan – wygląda tanio i brzydko. Moda na celofanowe pakowanie kwiatów minęła wiele lat temu.

Paleta kolorów

Kolor bukietu wiele mówi. Każdy cień ma swój własny symbol i znaczenie.

Dlatego wybierając kompozycję pamiętaj o podstawowych zasadach:

  • Nie dawaj żółtych kwiatów swoim ukochanym dziewczynom, żonom. Gdy Natasha Koroleva śpiewała w jednym ze swoich hitów, żółte kwiaty są symbolem separacji. Twoja bratnia dusza może niepoprawnie uznać taki gest i być zdenerwowanym, skończyć się, zrujnować wakacje. W rezultacie, jako opcja, możesz naprawdę zerwać.

  • Czerwone kwiaty nie powinny być podawane dziewczętom, dla których nie ma romantycznego uczucia, ale do których teoretycznie mogą powstać. Kolor czerwony to symbol miłości i pasji. Taki bukiet może być źle zrozumiany nie tylko przez dziewczynę urodzinową, ale także przez jej towarzysza. Wyjaśnienie zajmie dużo czasu.

  • Kwiaty bordowe nie są akceptowane dla kobiet w wieku. Jest to symbol dojrzałości, który można kojarzyć ze starością. Taki prezent może znacznie zepsuć nastrój kobiety, przypominając jej lata.

  • Białe kwiaty, choć są symbolem czystości i czułości, są również symbolem żałoby. Unikaj białych kwiatów w bukiecie, jeśli wybierasz się na urodziny dla osoby, która jest poważnie chora. Może uznać taki dar za wskazówkę i przypomnienie swojego stanu.

Weź pod uwagę wiek i płeć urodzin

Wybierając bukiet dla dziecka lub młodej osoby, nie kupuj dużych bukietów. Ogranicz się do małego bukietu.

Dla mężczyzny ważny jest nie tylko kolor, ale także kształt bukietu. Przyjrzyj się bliżej białym lub nasyconym kolorom: niebieskim, fioletowym, bordowym i tak dalej. Nie jest w zwyczaju nadawanie mężczyznom różowego i innych delikatnych tonów. Kształt bukietu nie powinien być okrągły. Wybierz wydłużone bukiety – symbolizują męski początek, pragnienie sukcesu i pewności siebie.

Ponadto, biorąc pod uwagę fakt, do kogo dokładnie przyszedłeś na urodziny, wybierz odpowiednią liczbę kwiatów w bukiecie.

Jeden kwiat mówi o wyłączności urodzinowej dziewczyny w życiu dawcy.

Bukiet trzech kwiatów to znak dobrej przyjaźni i szacunku.

Pięć kolorów to dobry sposób na przyznanie się do poważnych uczuć bez słów.

Siedem kolorów to znak, że poważnie podchodzisz do tej osoby i myślisz o wspólnej przyszłości.

Bukiet dziewięciu kwiatów, jakby krzyczał: „Szaleję za tobą!”.

11 lub 13 kwiatów w bukiecie symbolizuje podziw dla tej osoby.

Jeśli jesteś winny, 15 kwiatów w bukiecie pomoże naprawić.

25 kwiatów otrzymuje się wyłącznie dla tych dziewcząt i kobiet, które kochają. Taki bukiet pomoże wyznać to uczucie.

101 lub więcej kolorów jest dobrym atrybutem przy oferowaniu ręki i serca.

Pamiętaj o tych wartościach i nie dawaj 25 kwiatów szefowi, ale trzy kwiaty swojej ukochanej kobiecie.

Główne błędy w dostawie bukietu

Często ludzie nie tylko nieprawidłowo wybierają sam bukiet, ale także nie znają podstawowych zasad etykiety związanych z dostawą kwiatów do urodzinowej dziewczyny lub urodzinowej osoby:

Nie pchaj bukietu bezpośrednio w twarz osoby. To jest brzydkie i nieprzyjemne. Delikatnie potrząśnij ręką urodzinowej dziewczyny lub pocałuj w policzek, rękę. Następnie powoli i drżąco przekaż bukiet. Zrób wszystko ostrożnie i nie spiesz się, aby jak najszybciej rozstać się z prezentem.

Powiedz kilka słów związanych z wyborem bukietu. Podkreśl, jak pasują do urodzinowej dziewczyny, która symbolizuje. Podziel się historią pochodzenia kwiatu, a także wskazówkami, jak się nim opiekować. Wszelkie przyjemne informacje sprawią, że niespodzianka będzie bardziej znacząca i kosztowna.

Jeśli urodziny obchodzone są w kawiarni lub restauracji, pomóż dziewczynce znaleźć pojemnik na bukiet. Zadzwoń do kelnera, zapytaj o możliwość przyniesienia wazonu.

Jeśli prezent przygotowuje mężczyzna, zaprezentuj bukiet lewą ręką, pozostawiając prawą wolną do uścisku dłoni lub dostawy głównego prezentu.

Jeśli jego żona lub matka jest obecna z mężczyzną z okazji urodzin, bardziej odpowiednie będzie przekazanie jej bukietu.

Nie zapominaj o najważniejszej rzeczy: nie jest tak ważne, jakie rodzaje kwiatów, jak duży jest bukiet, jak bardzo podchodzisz do niego i bohatera okazji. Kwiaty czują czułość, miłość.

 

Post Author: Mirek